Rozmowa o pracę - Jak się przygotować

Poszukujesz pracy i właśnie nadszedł ten moment. Pracodawca lub specjalisty do spraw HR dzwoni do ciebie i zaprasza cię na rozmowę kwalifikacyjną. Jesteś nieziemsko szczęśliwy, ale zaraz przychodzi do głowy myśl, że przecież to rozmowa kwalifikacyjna, co na niej powiesz, jak się zaprezentujesz.

Zobaczmy w takim razie temat: „rozmowa o pracę jak się przygotować”

Jeśli myślisz na poważnie o tej pracy, na początek poczytaj nieco o firmie, w której zamierzasz pracować. Warto byś znał najważniejsze informacje, czym się zajmuje, jakie są jej najważniejsze cele i zdecydowanie powinieneś wiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś.

Rozmowa o pracę - Jak się przygotowaćKolejną sprawą, o którą uwielbiają pytać na rozmowach kwalifikacyjnych jest pytanie, dlaczego aplikowałeś na to stanowisko. Zastanów się w domu, dlaczego to zrobiłeś, warto, żebyś też skupił się na korzyściach jakie firma, do której aplikowałeś uzyska, jeśli ty będziesz jej kolejnym pracownikiem. To nieco wiąże się z kolejnym pytaniem, które można usłyszeć to jest, dlaczego mamy zatrudnić właśnie ciebie.

Zapewne w ogłoszeniu o pracę były podane informacji jakiego człowieka szukają na to stanowisko, dlatego postaraj się nadmienić, że posiadasz chociażby jedną z przedstawionych cech, lub doświadczenie, którego wymagają.

Na rozgrzewkę zapewne zostaniesz poproszony, byś powiedział coś o sobie. W tej sytuacji nie chodzi byś mówił jak się nazywasz i gdzie mieszkasz, raczej skup się na takich informacjach jak: wykształcenia, a następnie twoja ścieżka zawodowa.

Prawdopodobnie nie ominie cię też pytanie o twoje silne i słabe strony, dlatego już w domu warto byś zastanowił się jakie posiadasz

Jako Polacy często mamy problem. żeby mówić o swoich silnych stronach, ale pamiętaj na rozmowie o pracę wymagana jest pewność siebie i zapewne posiadasz takie cechy, które są pożądane, dlatego w odpowiedni sposób je przedstaw.

Często pracodawcy na koniec rozmowy kwalifikacyjnej pytają, czy ty masz do nich jakieś pytanie, warto, żebyś miał przygotowane jedno lub 2 pytania, które pokażą twoje zaangażowanie i zainteresowanie.

Pamiętaj, żeby ubrać się schludnie i czysto. Twój strój powinien być dostosowany do dress code obowiązującego w firmie do której aplikujesz. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here