wzór listu motywacyjnego

List motywacyjny to jednostronicowy dokument, który zawiera dodatkowe informacje o Tobie. Powinien być dostosowany do konkretnej oferty pracy, o którą się ubiegasz. List jest bezpośrednio zaadresowany do osoby zajmującej się rekrutacją lub kierownikiem ds. rekrutacji na tym ogłoszeniu o pracę.

Ubiegając się o pracę, zwykle wymagane jest złożenie zarówno CV, jak i listu motywacyjnego. Tak więc list motywacyjny nie może być napisany bez CV.

Sam list motywacyjny i jego treść muszą zawierać szczegółowe informacje na temat ogólnych kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, które najlepiej pasują do oferty pracy.

Co należy zawrzeć w liście motywacyjnym?

List motywacyjny można podzielić na kilka sekcji. Ma to na celu uczynienie go wygodnym i łatwym do zrozumienia dla czytelnika. Celem jest, aby zapamiętali, co tak naprawdę próbujesz im powiedzieć i jak firma, do której aplikujesz, może skorzystać na zatrudnieniu Cię.

Wzór listu motywacyjnego

Oto krótki opis:

Nagłówek listu motywacyjnego

Imię i nazwisko, telefon, adres, data

Imię i nazwisko kierownika ds. rekrutacji oraz firma, do której aplikujesz

Akapit pierwszy
Właściwe powitanie

Akapit drugi
Dlaczego świetnie pasujesz do firmy

Trzeci akapit
Dlaczego firma idealnie do Ciebie pasuje

Krótkie zakończenie z formalnym podziękowaniem

Otwórz się na dalsze dyskusje i podziękuj za poświęcony czas

Co mam napisać w liście motywacyjnym?

Treść listu motywacyjnego zależy od oferty pracy. Dobrą strategią jest wybranie odpowiednich umiejętności i wymagań, których firma szuka w liście pracy, a ostatecznie zbudowanie wokół niej sprawy.

Koniecznie zajrzyj na stronę internetową www.aplikuj.pl, w dziale wzory listów motywacyjnych, aby uzyskać inspirację, jak radzić sobie z pisaniem listów motywacyjnych lub cokolwiek z tym związanego. Jest tam wiele niesamowitych bezpłatnych porad.

Przeczytaj też: https://twojepajeczno.pl/porady/list-motywacyjny-dlaczego-warto-go-napisac/

Jak długi powinien być list motywacyjny?

List motywacyjny powinien być krótki, ale wyjaśniający i zwięzły. Aby być bardziej szczegółowym, zachowaj maksymalnie około 300 słów i zawsze tylko na jednej stronie. Prawda jest taka, że ​​większość rekruterów lub menedżerów ds. rekrutacji nie czyta dalej niż kilka pierwszych linijek.

Dlatego bądź krytyczny i zadaj sobie pytanie:

Czy to naprawdę dobry pomysł, aby pracować w danej firmie ?
Czy mi to pomaga, czy dezorientuje czytelnika?
Musisz sobie obiecać, że podejdziesz do tego bardzo profesjonalnie.

Dokładny wzór listów motywacyjnych możesz znaleźć na stronie internetowej: www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here