Praca w Holandii od zaraz, czyli dlaczego warto wyjechać do kraju tulipanów

Holandia jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników z Polski. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników, o których dowiesz się z tego tekstu. Opowiemy Ci, dlaczego warto wyjechać do Holandii i rozpocząć pracę poza granicami Polski. Czytaj dalej.

1.      Możliwości

Praca w Holandii od zaraz” – tego typu ogłoszenia nietrudno znaleźć w Internecie. Holandia to kraj z bardzo dużym zapotrzebowaniem na pracowników. Oznacza to, że zajęcie dla siebie znajdą zarówno osoby z dużym doświadczeniem i wykształceniem kierunkowym, jak i niewykwalifikowani robotnicy. Dla każdego znajdzie się miejsce na tym różnorodnym rynku pracy.

2.      Stosunek zarobków do kosztów życia

Zarabiając w Holandii, będzie Cię stać na prowadzenie wygodnego życia oraz odkładanie pieniędzy na „czarną godzinę” lub określony cel. Moc nabywcza holenderskich pracowników jest o wiele większa niż osób, które zostały w Polsce. Co więcej, ceny podstawowych produktów spożywczych często są niższe.

3.      Mniej formalności

Obywatele krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej mogą podjąć pracę na terenie Holandii bez zbędnych formalności. Jedyne, co jest potrzebne to numer Sofi, który traktuje się jak odpowiednik naszego numeru NIP.

4.      Social

Holenderscy pracownicy mogą liczyć na szereg dodatków oraz świadczeń, które pomogą im w komfortowym życiu, wychowywaniu dzieci oraz wielu innych aspektach życia. Co ważne, zasiłki nie są przyznawane za darmo. Osoba ubiegająca się o pomoc musi pracować lub mieć przeszłość zatrudnienia na terenie kraju tulipanów.

5.      Polacy

W Holandii spotkasz wielu Polaków. Według oficjalnych źródeł na terenie tego kraju przebywa aż 250 000 naszych rodaków. Najwięcej polskich pracowników mieszka w Amsterdamie, Rotterdamie, Eindhoven oraz Utrecht. Ciekawym źródłem informacji jest portal https://glospolski.nl/. Znajdziesz w nim wiele informacji przydatnych szczególnie dla osób, które dopiero co przyjechały.

6.      Atmosfera

Holendrzy są z natury pozytywni oraz życzliwi. Nie musisz więc obawiać się agresji lub dziwnego podejścia do obcokrajowców. Ciekawym zwyczajem jest mówienie do siebie „dzień dobry” nawet przez całkowicie obcych ludzi. Widać to szczególnie w mniejszych miejscowościach.

7.      Piękno

Budownictwo w Holandii jest minimalistyczne, miasta są czyste a przestrzeń zagospodarowana w przemyślany sposób. Nie brakuje zieleni oraz terenów rekreacyjnych. Dzięki temu, mieszkając w królestwie, będziesz czuć się swobodnie oraz komfortowo. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here