Zeznanie podatkowe za granicą

Polacy, którzy wyjeżdżają do pracy poza granice naszego kraju, mogą starać się o zwrot podatku z zagranicy. Pracodawca, który zatrudniał ich na podstawie umowy, ma obowiązek odprowadzania składek na rzecz podatku dochodowego. W przypadku, gdy będzie ona wyższa, niż przewidywane prognozy przez urząd skarbowy, podatnik otrzymuje zwrot nadpłaconej kwoty. W zależności od wynagrodzenia te kwoty mogą się od siebie różnić. Wyższy zwrot możemy otrzymać dzięki ulgom podatkowym. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się sytuacji w Niemczech oraz Austrii.

Zeznanie podatkowe w Niemczech. Zwrot podatku nawet w 6 tygodni

Biuro rozliczeniowe Holandia.org, pomaga rodakom w sprawach podatkowych u naszych zachodnich sąsiadów. Zwrot podatku Niemcy może być na Twoim koncie już w ciągu 6 tygodni od złożenia dokumentów w Finanzamt – niemieckim urzędzie skarbowym. Skąd tak szybko? Cała procedura i wymiana danych przebiega przez elektroniczny system. Stąd przyspieszona droga naszego zeznania podatkowego. Wystarczy, że jako podatnik będziesz posiadać niemiecką kartę podatkową – Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigung. Oprócz nich, warto posiadać do rozliczenia podatkowego, np. umowę najmu mieszkania, koszty dojazdów do pracy lub płatności za media. W ten sposób całkowita kwota zwrotu podatku może być wyższa, z racji skorzystania z ulg podatkowych – jeżeli przekraczają kwotę 1000 euro. 

Upomnij się o należne pieniądze – zwrot podatku z Austrii

Do kogo należy obowiązek składania zeznania podatkowego w Austrii? Dotyczy on osób zameldowanych, rezydentów, osób, które przekroczyły dochód w postaci 12 tys. euro oraz tych, którzy zostali wezwani pisemnie przez urząd skarbowy do złożenia dokumentów. Zwrot podatku Austria trwa od 2 do 6 miesięcy. Trzeba pamiętać jednak o tym, że warunkiem ubiegania się o zwrot podatku z tego kraju, jest przepracowanie dłużej niż 183 dni w roku podatkowym i osiągnięcie co najmniej 90% dochodów na terenie Austrii. 

Biuro podatkowe Holandia.org – szybki i bezpieczny zwrot podatku z zagranicy

Rozliczenie podatków z biurem Holandia.org ułatwia Polakom uporządkowanie swoich spraw podatkowych. Nie muszą oni na własną rękę troszczyć się o tłumaczenia i wysłanie zeznania podatkowego. Doradcy z Holandia.org wszystko zrobią za nich. Jeśli PIT z zagranicy jest dla Ciebie trudny i niezrozumiały, a chcesz, aby formalności stały się proste, skontaktuj się z przedstawicielem biura podatkowego i zaufaj specjalistom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here