Plecak dla chłopca

Szkoła to ogromna część życia każdego dziecka. Codzienne lekcje, a często także zajęcia pozalekcyjne niekiedy trwają niemalże całe dnie. Niejednokrotnie dziecko zmuszone jest nosić z sobą nie tylko posiłki i picie, ale także potrzebne książki i zeszyty. Aby jednak ciężar ten nie stanowił zagrożenia dla kręgosłupa dziecka, należy zastanowić się nad kupnem odpowiedniego tornistra. Na co więc zwrócić największą uwagę, kupując plecaki szkolne dla chłopców na każdym etapie edukacji?

Plecak dla chłopca do przedszkola

Z pewnością rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to dla każdego malca nie lada wyzwanie. Przejętą nową sytuacją pociechę należy więc wyposażyć w niezbędną wyprawkę, która na tym etapie nie będzie jeszcze szczególnie rozbudowana. Najważniejszą rzeczą, ułatwiającą start dziecka w przedszkolu będzie więc nowy plecak. Plecak przedszkolaka nie musi być jeszcze bardzo pojemny, w końcu wystarczy schować w nim picie, trochę jedzenia i kilka najpotrzebniejszych skarbów malca. Zdecydowanie wygląd plecaka nie jest żadnym wyznacznikiem jego jakości, jednak w przypadku młodszych dzieci warto postawić na wzory i kolory atrakcyjne dla malucha, które będą kojarzyły się z czymś przyjemnym i wesołym. Najlepszym pomysłem będzie zabranie dziecka na zakupy. Ty popatrz na plecak z punktu widzenia wygody, jakości oraz trwałości, lecz pozwól dziecku wybrać wzór, motyw i kolor plecaka. Zwróć uwagę, na to by tornister wyposażony był w wygodny zamek błyskawiczny i kilka kieszonek na najmniejsze drobiazgi. Plecak przedszkolaka powinien być również miękki i lekki. 

Plecak dla chłopca do klasy 1-3

Na tym etapie dziecku z pewnością dojdzie kilka obowiązków. Zwiększy się także ilość książek, czy zeszytów potrzebnych do szkoły. Tu zdecydowanie podstawą wyboru tornistra powinna być wygodna oraz funkcjonalność. Kompletując wyprawkę, zwróć uwagę, czy plecak jest właściwie dopasowany do pleców ucznia. Warto sprawdzić wymiary upatrzonego modelu i dobrać go tak, by nie wystawał dużo poza kark i klatkę piersiową. Za duży i nadmiernie obciążony plecak, może sprawić, że dziecko będzie odchylać się do tyłu, bądź na boki. 

Niezwykle istotną kwestią jest także materiał, z którego wykonano plecak. Tkanina powinna być trwała, nieprzecierająca się oraz wodoodporna. Uchroni to rzeczy dziecka przed zalaniem oraz zniszczeniem. Dodatkowo chłopcy w tym wieku, często bywają rozkojarzeni i nieuważni. Wodoodporny plecak nie ulegnie jednak zniszczeniu, gdy dziecko nie zamknie butelki z wodą. 

Równie ważne są także ramiączka plecaka. Te powinny być miękkie oraz regulowane, tak aby bez problemu można  było dopasować je do wzrostu ucznia. Warto mieć na uwadze także to, że zimą, dziecko ubrane w grubą kurtkę potrzebuje znacznie luźniejszych ramiączek, niż na przykład wiosną, czy latem. 

Warto także zastanowić się nad modelem z dodatkowym paskiem zapinanym na biodrach. Ułatwi to utrzymanie właściwej postawy ciała, odciąży plecy i rozmieści ciężar równomiernie w całym plecaku.

Plecak dla chłopca do klasy 4-8 

Im starsze dziecko, tym większym wymaganiom powinien sprostać plecak. Tu warto zwróć uwagę, by wybrany model posiadał usztywniane plecy, co będzie stanowiło odpowiednie wsparcie dla dorastającego organizmu i pomoże utrzymać prawidłową postawę podczas drogi do szkoły. Ponadto, aby przedłużyć trwałość plecaka, warto kupić model ze wzmocnionym dnem. Ten prosty zabieg pozwoli właściwie wyważyć ciężar i utrzymać ład i porządek wśród książek, zeszytów i innych ważnych drobiazgów. 

Dobry plecak powinien również cechować się dużą pojemnością. Należy pamiętać, że całkowita waga tornistra nie powinna przekraczać 12% wagi ciała dziecka, aby ciężar ten nie zagrażał właściwej postawie, należy go dobrze rozmieścić. Najcięższe książki i zeszyty warto umieścić najbliżej pleców, lżejsze rzeczy tj. kanapki, czy piórnik mogą znajdować się w bardziej odległych przegródkach. 

Większa ilość kieszonek ułatwi dobrą organizację plecaka. Oddzielna przegródka na jedzenie sprawi, że książki nie pobrudzą się od kanapek, a siateczkowa kieszonka na wodę, zabezpieczy je przed zalaniem. Dodatkowe kieszonki przydadzą się również do schowania drobnych pieniędzy bądź telefonu w przypadku nieco starszych dzieci. 

Niezależnie od wieku chłopca, każdy plecak powinien posiadać również elementy odblaskowe. Dzieci bywają roztargnione i nieuważne, a  prosty drobiazg zadba o bezpieczeństwo Twojej pociechy, na każdym etapie edukacji. Ogromny wybór trwałych i funkcjonalnych plecaków znajdziesz na: https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/plecaki-dla-chlopcow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here