Praca zdalna

Przez aktualną sytuację jaka panuje na świecie wiele firm zdecydowało się oddelegować swoich pracowników do pracy zdalnej. Takie rozwiązanie nie jest nowością dla wielu branż, a także osób pracujących jako freelancer. Jakie są wady i zalety pracy zdalnej i stacjonarnej?

Praca stacjonarna – kiedy się sprawdza?

Teoretycznie można przyjąć, że praca przed komputerem może odbywać się z każdego zakątka świata. Nie jest to jednak do końca prawda. Wiele zawodów wymaga pracy w zespole, a czat czy rozmowa na skype nie zastąpi relacji w realnym świecie. Tak będzie np. w zespołach tworzących reklamy. Burza mózgów, tworzenie logo i całego baneru wymaga szeregu konsultacji. Wysyłanie e-maili, wideokonferencje, to niestety nie zawsze zdaje egzamin. Inną branżą, której nie sprzyja praca na odległość jest zaopatrzenie. Stały nadzór nad przepływem towarów, zachowanie kontaktów miedz działami np. zaopatrzenia a handlu jest bardzo istotny. Tylko wówczas firma może właściwie funkcjonować. Praca stacjonarna sprzyja szybkiemu rozwiązywaniu problemów i wyjaśnianiu nieścisłości. Poza aspektami technicznymi dochodzi jeszcze integracja zespołu. Osoby, które przebywają ze sobą przez 8 godzin poznają się nawzajem co sprawia, że ich współpraca lepiej się układa.

Praca zdalna – dla kogo?

Praca zdalna wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób nie lubiących zbytniego hałasu i natłoku ludzi. Jest to rozwiązanie dla tych, którym najlepiej pracuje się w pojedynkę. Dlatego też utożsamiani są z nią freelancerzy. Osoby te przyjmują zlecenie droga e-mail lub telefonicznie a następnie przystępują do jego realizacji na podstawie nadesłanych wytycznych. Przy takich zleceniach nie ma zbyt wielu pytań, a co za tym idzie potrzeby konsultacji. Praca zdalna nie będzie więc problemem. Przy pracy zdalnej nie trzeba także ponosić dodatkowych kosztów jakim jest wynajęcie biura. O tym między innymi pisze https://allebiznes.pl/. Odchodzą również koszty dojazdów i czasu przeznaczonego właśnie dna dotarcie do pracy. Jak widać każda forma pracy ma swoje wady i zalety. Wiele zależy od tego w jakiej branży się pracuje i jakimi warunkami do pracy domowej się dysponuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here