VOD w Polsce

Od paru ostatnich lat można zauważyć rosnące zainteresowanie ofertą serwisów VOD, a co za tym idzie również coraz większą ich ilość. Na tą chwilę serwisów VOD w Polsce jest kilka, a każde z nich z bogatą ofertą. Warto przybliżyć ich ofertę i porównać ceny.

Czy klasyczna telewizja przechodzi do lamusa?

Ciągle powiększana oferta serwisów VOD w Polsce  świadczy o tym, że klasyczna telewizja powoli umiera. Możliwość oglądania wielu tytułów w wybranym momencie, bez denerwujących reklam, jest ewidentnie warta wielu pieniędzy. Szacuje się, że rynek VOD w Polsce wart jest ponad 1 miliard złotych, a ostatnia pandemia COVID-19 mogła jedynie zwiększyć te liczby.

Jednak według badań ponad 70 procent Polaków wciąż deklaruje przywiązanie do klasycznej telewizji. Przywiązanie to z roku na rok coraz bardziej maleje. Może więc nie jest to koniec klasycznej telewizji, ale można oczekiwać powolnego umacniania się VOD w Polsce.

Serwisy VOD w Polsce: Netflix

Netflix to zdecydowanie najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce, jak i na świecie. Niewiele osób o tym wie, ale amerykański gigant nie ma takiej samej oferty filmów dla wszystkich krajów, w których jest dostępny. Największe różnice są zazwyczaj w wyborze lokalnych filmów i seriali, ale zdarzają się też różnice w dostępności zagranicznych materiałów.

Netflix ma na pewno najlepszą ofertę VOD w Polsce, jeśli chodzi o stosunek ilości do ceny. Już za około 40 złotych miesięcznie każdy użytkownik ma dostęp do około 3400 tytułów. Cieszy fakt, że Netflix coraz częściej stawia na dodawanie lokalnych produkcji do swojej oferty, ale również na produkcje lokalne. Popularnością cieszył się serial “1983” opowiadający alternatywną historię współczesnej Polski, a ostatnio kryminalny serial “W głębi lasu”.

Serwisy VOD w Polsce: HBO GO

Serwis VOD HBO GO jest jednym z najstarszych serwisów streamingowych na świecie. Jest on produkowany przez stację telewizyjną HBO. Dla fanów ich kultowych seriali dobrą wiadomością jest to, że można tam znaleźć takie seriale jak “Seks w wielkim mieście”, “Rodzinę Soprano”,”Młody papież”, “Nowy papież”, “Czystą krew”, “Rzym”, czy “Czarnobyl”.

Siło HBO nie jest ilość tytułów (bo tych jest znacznie mniej niż w przypadku Netflixa), ale właśnie wyłączność oglądania kultowych seriali produkowanych przez tę stację.

Jednak już za parę miesięcy oferta HBO GO zmieni się nie do poznania. Amerykańska stacja postanowiła zainwestować i powiększyć swoją ofertę seriali i filmów. HBO MAX ma być konkurencją dla Netflixa i zawierać nie tylko tytuły HBO, ale również wiele innych filmów i seriali w swojej ofercie. Na razie cena abonamentu nie jest znana, ale można spekulować, że będzie ona oscylowała w granicach 50 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here