Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm

Kursy pierwszej pomocy to najlepszy sposób, by nauczyć się, jak uratować komuś życie przed przybyciem karetki. Istnieje wiele sposobów, by nauczyć się tej umiejętności, jednak najpopularniejszą są weekendowe szkolenia lub kursy organizowane w firmach. Podpowiadamy, jak zorganizować taki kurs w swojej firmie.

Kto organizuje szkolenia z pierwszej pomocy dla firm?

W każdej firmie musi być przynajmniej osoba przeszkolona do udzielania pierwszej pomocy na każdej zmianie. Najczęściej są to jednak zwykli pracownicy, którzy nie są w stanie poprowadzić szkolenia. Dlatego najczęściej, jeżeli kierownictwo zdecyduje się na kurs pierwszej pomocy dla pracowników, zleca się przeprowadzenie szkolenia wykwalifikowanym ratownikom. Często są to też firmy specjalizujące się w organizowaniu takich kursów. Na rynku funkcjonuje wiele takich prywatnych ośrodków szkoleniowych, dlatego warto zapoznać się z ofertą, by wybrać najlepszą propozycję.

Na co zwracać uwagę przeglądając ofertę szkoleń z pierwszej pomocy dla firm?

Każda firma organizująca szkolenia ma własny program szkolenia, a przede wszystkim metody przekazywania wiedzy. Wiele osób najbardziej ceni te kursy pierwszej pomocy, które skupiają się przede wszystkim na praktyce. Warto też upewnić się, czy organizator kursu posiada fantomy, czyli specjalne manekiny symulujące funkcje życiowe – oddech czy krążenie. Dzięki temu uczestnicy kursu mogą w bezpieczny sposób przećwiczyć nabywane umiejętności. Niektóre firmy, np. https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ posiadają wiele takich fantomów, dzięki czemu możliwa jest praktyczna nauka kilkudziesięciu osób naraz.

Jakie są najlepsze terminy na szkolenia z  pierwszej pomocy dla firm?

Kursy pierwszej pomocy zwykle odbywają się w weekendy, jednak szkolenia z pierwszej pomocy dla firm często odbywają się w godzinach pracy. Dzięki temu nie trzeba angażować pracowników w wolne dni. Takie szkolenie przynosi oczywiste korzyści w postaci dodatkowych kwalifikacji, ale oprócz tego jest także znakomitą formą integracji. Warto więc zorganizować je w jakiś weekend lub w czasie pracy, na przykład w luźniejszym dla firmy okresie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here