Praca stacjonarna - Co to znaczy?

Ludzie są różni, jedni ekstrawertyczni, czyli przebojowi i lubiący poznawać nowych ludzi, a inni bardziej skryci, zwący się introwertykami. Dziś, kiedy większość prac wykonywana jest we współpracy z współpracownikami, osoba wycofana będzie mieć kłopot w odnalezieniu się w miejscu pracy. Nawet informatycy, czyli stereotypowo ludzie stroniący od innych, muszą cały czas komunikować się z szefostwem i grupą, w której wykonują obowiązki. „Nie po to studiowałem informatykę, by pracować z ludźmi” – popularny żart sprawia, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Na szczęście istnieje również praca-wybawienie dla introwertyków – praca zdalna.

Praca stacjonarna – Co to znaczy?

Praca stacjonarna - Co to znaczy?A teraz garść definicji. Praca stacjonarna co to znaczy – pyta każdy rozpoczynający dopiero swoją przygodę z rynkiem pracy. Otóż praca stacjonarna to taka, którą wykonuje się na wyznaczonym w firmie przez przełożonego stanowisku pracy. Na przykład w biurze. I ma się dookoła innych pracowników, więc zazwyczaj posiada się bardziej rozwinięte zdolności komunikacyjne niż ludzie, uwaga, to kolejny ciekawy termin, pracujący zdalnie, ze swoich domów, najczęściej w towarzystwie firmowego laptopa. Zapamiętajmy: praca zdalna – praca w domu. Mogą ją wykonywać wspomniani informatycy, choć nadal w ciągłej współpracy z innymi, albo na przykład copywriterzy czy nawet telemarketerzy. A jest takich profesji więcej. Żyjemy w XXI w., formy komunikacji powstają jak grzyby po deszczu i ewoluują, w ten sposób można zmienić formę pracy. Możliwe, że praca zdalna będzie przyszłością w epoce nowych mediów oraz nowych technologii.

Dla każdego dana forma pracy będzie znaczyć co innego. Ekstrawertyk zanudzi się na śmierć, pracując w domu, a nie w firmie, natomiast introwertyk poczuje się jak w raju, kiedy nie będzie musiał wychodzić z mieszkania, jak to on mówi „do miejskiej dżungli”, oraz w spokoju wykonywał sumiennie swoje obowiązki zawodowe. Nie zapominajmy, że praca zdalna może być wybawieniem także dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózku bądź cierpią na ciężką fobię społeczną.

[Głosów:14    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here