Ile kosztuje badanie u lekarza medycyny pracy

Wiele osób starających się o pracę, musi udać się do lekarza medycyny pracy, który, określi ich stan zdrowia. Niestety badanie to jest płatne. Jego koszt może się różnić w zależności od miasta, w którym mieszkamy.

Ile kosztuje badanie u lekarza medycyny pracy?

Ile kosztuje badanie u lekarza medycyny pracySamo badanie jest zwykłą formalnością i przebiega niezwykle szybko, nie trzeba się więc nim stresować. Zwykle w poczekalni są kolejki, bo taki lekarz przyjmuje w określone dni tygodnia, jeśli więc myślimy, że całość przebiegnie w kilka minut to się mylimy. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w książkę, ponieważ najprawdopodobniej, uda nam się przeczytać w poczekalni, co najmniej kilka stron.

Ile kosztuje badanie u lekarza medycyny pracy, odpowie nam on sam. Możemy wcześniej zadzwonić i upewnić się, ile gotówki wziąć ze sobą. Czasami pracodawca pokrywa te koszty. Zostaniemy tam zapytani o dolegliwości oraz przebyte choroby i operacje oraz zabiegi medyczne. Nie należy oczywiście nic ukrywać, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. W karcie lekarz musi zaznaczyć odpowiedzi, których udzielamy. Zostaniemy zapytani prawdopodobnie o wagę, wzrost, styl życia, czy pijemy alkohol i palimy papierosy.

Po co badania u lekarza medycyny pracy?

Takie badanie jest bardzo potrzebne, żeby przyszły pracodawca wiedział, czy jesteśmy zdrowi, czy możemy wykonywać zadania, które będzie nieraz nam powierzał. Szczególnie jeśli na stanowisku, o które się staramy będzie konieczność dźwigania, czy podnoszenia ciężarów, lepiej nie bagatelizować problemów z kręgosłupem. Czynności, które wykonujemy mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. Zdrowie jest tylko jedno i ciężko jest je odzyskać, jeśli będziemy nieostrożni.

Warto szanować siebie i swoje ciało, a inni będą szanować nas. Wszelkie kłopoty z kręgosłupem czy ze stawami należy leczyć. Jest obecnie mnóstwo możliwości leczenia, a w medycynie wciąż obserwuje się postęp. Dobrze jest pamiętać o rzetelnej profilaktyce. Bardzo dobrze byłoby rzucić palenie, ponieważ jest to bardzo zgubny nałóg, który może powodować kłopoty z płucami, kaszel a nawet raka. Ważny jest również fakt, że pracownicy palący są mniej efektywni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here