Wydarzenia artystyczne w szkole – jaką scenę wybrać?

Wydarzenia kulturalne, artystyczne, teatralne, czy apele szkolne wymagają bezpiecznej, funkcjonalnej, uniwersalnej i estetycznej oprawy scenicznej. By wykonawcy byli odpowiednio widoczni, a widownia ukontentowana, konieczne jest skorzystanie z praktycznego podwyższenia. Taką możliwość dają mobilne podesty sceniczne oraz stacjonarne, kompleksowe sceny.

Mobilne modułowe podesty sceniczne – gdy liczy się oszczędność przestrzeni

Sceny mobilne to jedne z chętniej wykorzystywanych produktów scenicznych do doraźnego użytku. Wykonywane są z aluminiowych i wytrzymałych konstrukcji, które zapewniają łatwy transport i przechowywanie. Poza tym są również proste w montażu i demontażu, a dzięki wielu różnym konfiguracjom, mogą posłużyć do budowania scen o najróżniejszych konfiguracjach dostosowanych do potrzeb chórów, występów teatralnych i artystycznych oraz do apeli. Do podestów scenicznych możliwe jest również domontowanie schodów, barierek, czy blend.

Systemy modułowe wykonywane są zwykle w formacie 100 x 200 cm, 100 x 100 cm i 100 x 50 cm. Każdy mobilny modułowy podest sceniczny może być wyposażony w teleskopowe nogi, które pozwolą podwyższyć scenę na wysokość do 4 m.

Mobilne sceny doskonale sprawdzą się w szkołach, które dysponują małym miejscem i nierzadko muszą dzielić przestrzeń na wydarzenia kulturalne, artystyczne i organizacyjne z przestrzenią sportową – np. na hali gimnastycznej. Złożone podesty bez problemu zmieszczą się również w niewielkim magazynku lub innym szkolnym schowku.

Kompletne sceny teatralne – idealne dla placówek, które dysponują większą przestrzenią

Wśród rozwiązań, które od niedawna można znaleźć na polskim rynku, ciekawą alternatywą dla mobilnych podestów scenicznych jest uniwersalna i kompletna scena, która doskonale sprawdzi się w przypadku każdej, nawet największej uroczystości szkolnej.

Tego typu sceny projektowane są ze szczególnym uwzględnieniem szkolnych potrzeb oraz warunków, jakie panują w placówkach oświatowych. Kompleksowo zbudowane sceny teatralne dla szkół tworzone są: z lekkiej aluminiowej konstrukcji wsporczej, sceny, konstrukcji dla okotarowania, z mechanizmów kurtyny głównej i mechanizmów horyzontu i mogą być przystosowane do dodatkowego montażu oświetlenia scenicznego.

Uniwersalne sceny teatralne to o wiele większe konstrukcje przeznaczone do poważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, świetnie sprawdzą się także do organizacji podniosłych eventów. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu w mechanizmy sceniczne, okotarowanie, kurtyny i bezpieczne oraz praktyczne konstrukcje nośne tego typu sceny mogą posłużyć za namiastkę prawdziwych teatralnych scen.

Poza tym więcej wcale nie znaczy trudniej. Duże szkolne sceny wykonane są z elementów, które zapewniają łatwy samodzielny montaż i demontaż. Zmontowanie całej sceny teatralnej zajmuje dwóm osobom niecałe dwie godziny – czyli około godzinę dłużej niż montaż mobilnych podestów bez okotarowania, kurtyn i ich konstrukcji nośnych wraz z mechanizmami.

Szukasz mobilnych podestów scenicznych lub uniwersalnej sceny teatralnej na potrzeby placówki oświatowej? Wybierz sprawdzone sceny teatralne oraz podesty od BSC System

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here