3 4 etatu ile to godzin pracy miesięcznie

Praca jest etapem naszego życia, którą musimy przejść nie mal wszyscy. Wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest się załapać na jakąkolwiek posadę i ile to wymaga od nas godzin przesiedzianych w urzędach pracy lub na przeglądaniu ofert w gazecie lub za pomocą internetu.

Szukanie pracy

3 4 etatu ile to godzin pracy miesięcznieSamo szukanie miejsca, w którym podejmiemy zatrudnienie to proces, który trwa nawet kilkadziesiąt miesięcy. Kiedy już nadejdzie jak wydaje nam się najszczęśliwszy dzień w naszym życiu i dostaniemy naszą pierwszą pracę, wpadamy w stan, który można porównać do momentu w, którym umówiliśmy się z dziewczyną, która nam się podoba lub zdobyłyśmy zainteresowanie chłopaka, o którym od dawna rozmyślałyśmy. Rzeczywistość jednak okazuje się nieco inna. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku pracy jak i w pozostałych dziedzinach życia nie wszystko jest takie kolorowe jak na początku wygląda. Przyjrzyjmy się więc kilku opcjom umów na podstawie których zostaniemy zatrudnieni w danej firmie.

Jaka umowa

Pierwszą z nich jest umowa o dzieło, zlecenie lub umowa o pracę na cały etat. Oczywiście najgorszą opcją będzie umowa o dzieło, ponieważ w tym przypadku podpisujemy zobligowanie się, o stworzenie jakiegoś dzieła po czym nasza umowa może wygasnąć. W tym przypadku nie mamy zapewnionego urlopu, ubezpieczenia w razie wypadku lub choroby uniemożliwiającymi nam wykonywanie danego zawodu. Umowa zlecenie jest bardzo podobna do umowy o dzieło. Jest to umowa cywilnoprawna więc nie podchodzi pod kodeks pracy jak chociażby najlepsza opcja jaką jest umowa o pracę. W przypadku umowy o dzieło jak i zlecenie możemy się dowiedzieć od naszego szefa z dnia na dzień, że zostajemy zwolnieni. Nie obowiązuje tutaj okres wypowiedzenia. Dlatego jeśli jest to możliwe powinniśmy zadbać o to, żeby walczyć raczej o umowę o pracę, która jest z pewnością najlepszą dla nas opcją.

3 4 etatu ile to godzin pracy miesięcznie?

Mamy tu pełne ubezpieczenie oraz prawo do urlopu, a także wiele więcej praw, które czynią nas pełnoprawnymi pracownikami. Co jednak kiedy nie zostaniemy zatrudnieni na pełen etat. Warto przypilnować tego co widnieje w umowie. Jeśli pracodawca wpisał nam, że będziemy pracować w miesiącu 3 4 etatu ile to godzin pracy miesięcznie? 126 godzin, to znaczy, że liczba przepracowanych godzin w miesiącu będzie wynosiła sto dwadzieścia sześć godzin. Więc tyle powinniśmy przepracować.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here