Ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy

Niemalże każdy, kto z jakiegoś powodu stracił pracę, albo zmuszony był do tego, aby ją porzucić,niestety nie posiadając od razu możliwości zatrudnienia się u innego pracodawcy, zaczyna się zastanawiać nad możliwością zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy w skrócie PUP. W tym krótkim artykule będę chciała przybliżyć tematykę rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy. Skupiając się przede wszystkim na powodach, dla których bezrobotni decydują się na rejestrację i co najważniejsze, ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy ma bezrobotny.

Ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy?

Ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracyZarejestrowanie się w Powiatowym Urzędzie Pracy nie jest obowiązkowe i nie każdy bezrobotny się na to decyduje. Przy podejmowaniu takiej decyzji zazwyczaj są rozważane dwa fundamentalne powody, dla których decydujemy się na rejestrację w Powiatowym Urzędzie Pracy. W zależności od priorytetów danej osoby, przy podejmowaniu decyzji o zarejestrowaniu się kierujemy się możliwością znalezienia nowej satysfakcjonującej nas pracy, albo możliwością posiadania darmowego ubezpieczenia zdrowotnego. Są także osoby, które decydują się zarejestrować, tylko w celu korzystania z zasiłku dla bezrobotnych. Po spełnieniu ściśle określonych warunków ma się do niego prawo i każdy uprawniony powinien z tego prawa skorzystać. Nie będę zagłębiać się w szczegóły tego zagadnienia, ponieważ nie jest on tematem tego artykułu. Skupię się na rejestracji w Urzędzie Pracy, a dokładniej na tym ile mamy dni na zarejestrowanie w Urzędzie Pracy. Jeżeli interesuje nas znalezienie nowej posady mamy niczym nieograniczony czas na rejestrację. Jak już wcześniej wspomniałam, nie jest to obowiązkowe i zarejestrować możemy się nawet tego samego dnia, w którym straciliśmy pracę, lub nawet po kilku miesiącach, bezowocnej próbie znalezienia nowej pracy.

Rejestracja w UP a ubezpieczenie zdrowotne

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy naszym rozstrzygającym powodem, dla którego decydujemy się zarejestrować jest możliwość posiadanie darmowego ubezpieczenia zdrowotnego. W tej sytuacji mamy 30 dni na zarejestrowanie się od dnia, w którym staliśmy się bezrobotnym. W prawdzie możemy zrobić to po upływie tych 30 dni, ale nasze ubezpieczenie zostaje przerwane na czas zwłoki i nie posiadamy „ciągłości” ubezpieczenia, które w wielu przypadkach jest kluczowe.
Rejestracji możemy dokonać w właściwym dla naszego miejsca zamieszkania Urzędzie Pracy, lub przez internet, wchodząc na stronę internetową urzędu. Znajdziemy tam także pomoc w skompletowaniu wszystkich, niezbędnych dokumentów, do rejestracji.
Mam nadzieje, że w tym krótkim artykule udało mi się choć trochę przybliżyć zagadnienie związane z rejestracją w urzędzie pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here