Co to jest organizacja pracy?

Wielu z nas lubi pracę, do której chodzi, Ci ludzie uważani są przez innych za osoby sukcesu, które robią to, co lubią, ich praca przynosi im prócz zysków także radość. Wstając w poniedziałkowy poranek nie są zaspani i zestresowani tym, że znów się spóźnią i szef da im do wykonania kolejne zadania których tak bardzo nienawidzą.

Co to jest organizacja pracy? Człowiek, który z radością chodzi do pracy rzeczywiście jest o wiele szczęśliwszy, szczęście natomiast ma wpływ również na efektywność wykonywanych zajęć. Wszak wiadomo, że jeżeli mamy zrobić coś, na czym się znamy, obojętnie czy jest to naszym hobby, czy wynika z wyuczonego w szkole zawodu, o wiele lepiej wykonujemy swoje obowiązki niż osoba, która marzyła przykładowo o pracy w agencji reklamowej, a skończyła jako kasjer w sklepie. Nie obrażając nikogo, ale każdy z nas jest do czegoś stworzony. Są ludzie, którzy za kasą czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie, a tacy, których obecność ludzi stojącej w gigantycznej kolejce przyprawia o drżenie rąk i pot spływający strumieniami po czole. Jedni potrzebują pracy, która nie wymaga bezpośredniego kontaktu z ludźmi a inni z kolei nie wytrzymaliby, gdyby kazano im siedzieć osiem godzin dziennie zamkniętym w biurze i wypełnianiu dokumentów. Każdy z nas ma inne preferencje odnośnie swojego stanowiska i czynności, jakie się z nim wiążą. Nie mniej jednak wszystkie zawody łączy jedno, wymagają odpowiedniej organizacji wykonywania zadań, obojętnie czy za taką organizację odpowiada przełożony, czy sami powinniśmy sobie to zrobić, organizacja jest wprost konieczna.

Co to jest organizacja pracy?

Więc co to jest organizacja pracy? Organizacja pracy to inaczej wytyczenie sobie zadań, które muszą zostać wykonane w określonym czasie, na przykład w danym dniu, a także wyznaczenie celu, który mamy osiągnąć wykonując dane zadania. Przykładowo, jeżeli mamy do wypełnienia 300 wniosków o różnym czasie wypełniania każdy, a do końca naszej zmiany pozostała godzina, logiczne jest, że nie zdążymy tego zrobić w tym samym dniu. Aby więc nie zostawać po godzinach, zacznijmy od wniosków, które zajmą nam mniej czasu tak by skończyć o godzinie końca naszej zmiany, a papiery, na które trzeba poświęcić więcej czasu wypełnijmy następnego dnia. To pomoże nam uniknąć zbędnego stresu, który również utrudnia pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here