Jak zostać dobrym nauczycielem

W każdej szkole pojawiają się jakieś problemy. Choć najczęściej problemy sprawiają w szkole uczniowie, to czasem przyczyn problemów można dopatrywać się gdzie indziej. To czasem właśnie kadra pedagogiczna bywa problemem. W dzisiejszych szkołach jest coraz mniej nauczycieli z tak zwanego powołania. Edukacja i zdobywana wiedza sprowadza się jedynie do zaliczenia studiów. Choć nauka trwa zwykle piec lat, to czasem to zbyt mało by być dobrym nauczycielem. Coraz mniej też osób chce wykonywać ten zawód. Jest on dość trudny, a mało opłacalny pod względem finansowym. A aby być dobry pedagogiem, nie wystarczy tylko teoretyczna wiedza książkowa. Tutaj potrzebne jest właściwe podejście do uczniów. Aby być dobrym nauczycielem trzeba być też dobrym człowiekiem. Zwracać uwagę na potrzeby uczniów. A nauczyciele często nie podchodzą odpowiedzialnie do wykonywanego zawodu. Raczej koncentrują się na sprawach papierkowych niż na potrzebach swoich uczniów. W naszych szkołach jest niestety coraz mniej dobrych nauczycieli.