Pośrednictwo pracy za granicą

Młodzi Polacy coraz częściej wybierają pracę za granicą zamiast w Polsce. Najważniejszym powodem, który ich do tego skłania jest oczywiście dysproporcja w zarobkach. Praca na podobnych stanowiskach w Polsce i np. w Anglii nie jest tak samo wynagradzana. Pracując w Anglii jesteśmy w stanie zarobić nawet kilku-krotność tego co w Polsce. Również poziom życia jest znacznie wyższy. Wszystko to skłania młodych Polaków do częstych wyjazdów za granicę w poszukiwaniu pracy. Rozkwit w związku z tym przeżywa pośrednictwo pracy za granicą. Branża ta przeżywa nieustanny rozkwit, gdyż Polacy chętnie korzystają z usług agencji.

Na czym polega pośrednictwo pracy za granica?

Agencje pośredniczące w zatrudnianiu Polaków za granica zajmują się głównie załatwianiem wszelkich formalności związanych z podjęciem pracy w nowym kraju. W ramach podpisywanej umowy agencja zapewnia nam transport do miejsca pracy, czasem także zakwaterowanie na miejscu. Wszystko oczywiście za odpowiednią opłatą pobieraną jako procent od zarobków. Agencje pracy zapewniają swoim klientom także podstawową pomoc prawną, odpowiednie ubezpieczenie oraz pomoc w sprawach związanych z podatkami. Jest to o tyle ważne, że w każdym kraju obowiązuje inne prawo i łatwo można narobić sobie kłopotów nawet nieświadomie źle odprowadzając podatki.

Niektóre agencje pracy dbają również o czas wolny pracowników. Organizują spotkania integracyjne skupiające wszystkie osoby współpracujące z daną agencją. Jest to bardzo pomocne podczas rozpoczynania życia w nowym kraju bez znajomych i rodziny.

Zanim podpiszemy jednak umowę z daną agencją powinniśmy dokładnie przeczytać umowę. Najlepiej kilka razy. Pośrednictwo pracy za granicą stało się bardzo dochodowym biznesem. Nie dziwi więc fakt, że jak w każdej branży pojawiają się tu także mniej uczciwe podmioty. Przede wszystkim sprawdźmy czy agencja nie zastrzega sobie w umowie możliwości narzucania nam kar umownych za absurdalne niedociągnięcia związane z wykonywaną pracą. Sprawdźmy również dokładnie warunki ubezpieczenia gdyż może się okazać, że w razie jakiegoś wypadku zostaniemy pozostawieni sami sobie w obcym kraju.

Jak znaleźć najlepsza agencję?

Jednym z podstawowych sposobów sprawdzenia metod działania agencji jest sprawdzenie opinii o niej w niezależnych internetowych źródłach. Oczywiście w pewnym stopniu można nimi manipulować, jednak daje to jakiś ogląd na sytuację. Systemy ocen Facebooka i Google nie są może idealne ale przy odrobinie uwagi można odnaleźć tam prawdziwe opinie.

Warto ufać większym agencjom. Jeśli współpracuje ona z wieloma podmiotami za granicą oraz z tysiącami pracowników z Polski tym bardziej powinna ona dbać o swoją renomę oferując uczciwe warunki współpracy i nie zostawiając swoich pracowników w razie zaistnienia kryzysowych sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here