Kryptowaluty - ranking

Inwestując pieniądze na giełdzie lub na rynku walutowym niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat zasad działania tych rynków. Równie istotne jest odpowiednie interpretowanie wszelkich sygnałów i wiadomości ze świata gospodarki. Tylko posiadając odpowiednią wiedzę i doświadczenie jesteśmy w stanie skutecznie inwestować swoje pieniądze bez obaw o większą stratę. Ostatnio bardzo popularne stało się inwestowanie w kryptowaluty. Ten dość nowy sposób pomnażania swojej gotówki zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Aby skutecznie inwestować w kryptowaluty – ranking jest niezbędny. Należy regularnie sprawdzać rankingi kryptowalut aby wiedzieć kiedy i w którą zainwestować swoje pieniądze.

Kryptowaluty – Ranking 2018

Jeśli chodzi o początek 2018 roku to większość kryptowalut zaliczyła niestety spadek. Liderem rankingu wzrostów jest kryptowaluta NEO, która zaliczyła 88% wzrost. Na podium znalazły się także Steem (70%) Nexus (56%). Wzrosty, które na tradycyjnej giełdzie akcji czy walut byłyby wręcz niemożliwe do ustanowienia są na giełdzie kryptowalut na porządku dziennym. Spadek kursów większości kryptowalut doprowadził także to spadku kapitalizacji rynku. Wynosi on teraz 485 mld $. W poprzednim miesiącu wynosił 600 mld $ więc jest to dość spory spadek. Nadal nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Eksperci rynkowi nie są zgodni co do tego jak zachowa się najbardziej popularna kryptowaluta – Bitcoin.

Jak zarobić na BTC

Zarabianie na BTC nie różni się niczym od zarobku na tradycyjnych walutach. Bitcoiny kupujemy w okresach chwilowych spadków wartości kursu a sprzedajemy wtedy gdy uznamy, że aktualny kurs przyniesie nam zadowalający zysk. Inwestować możemy krótkoterminowo i długoterminowe. Inwestycje długoterminowe wiążą się z większym ryzykiem straty całości środków ale też dają możliwość zarobku nawet 500% zainwestowanej kwoty. O tyle właśnie w zeszłym roku wzrósł kurs Bitcoina. Istnieją eksperci, którzy sądzą, że w ciągu kolejnych miesięcy kurs poszybuje o kolejne 500%. Jeśli więc ktoś lubi ryzyko i ma odpowiednią ilość pieniędzy na inwestycje może sprawdzić dokładnie ich analizy i ewentualnie zainwestować.

Kopanie kryptowalut

Bitcoiny można także zdobyć korzystając z tzw. miningu czyli wydobywania (kopania). Kopać kryptowaluty możemy samodzielnie używając swojego sprzętu komputerowego lub w tzw. spółdzielni, używając do tego jedynie przeglądarki internetowej. Oczywiście pierwszy sposób jest dużo bardziej wydajny. Wymaga jednak sporych nakładów pieniężnych, gdyż sensowny sprzęt służący do kopania to wydatek minimum 10000 – 40000 zł. Początkującym zaleca się spróbowanie wydobywania BTC w spółdzielniach, aby poznać zasady działania rynku, zaznajomić się z metodami przelewów itp. Potem, mając oczywiście odpowiednie zaplecze finansowe, można spróbować zbudować własną koparkę Bitcoinów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here