Kontakt z innymi osobami

0
4630

Czy praca z ludźmi jest miła? To wszystko zależy od tego, jakie dokładnie stanowisko będziemy zajmować. Bo przecież praca z innymi osobami, to chociażby praca w biurze. Nawet, jeżeli jest to mała firma, gdzie w jednym biurze znaleźć można trzy lub cztery osoby, to nadal jest to praca z innymi ludźmi. W tak małej firmie można posunąć się nawet o twierdzenie, że jest to praca jak w rodzinie prawie.

Każdy każdego zna i bardzo dużo o sobie wie. Klimat jest bardzo fajny i wesoły, dlatego na pracę narzekać w biurze nie można. Chyba, że ma się szeregowe stanowisko w wielkim konsorcjum, gdzie znaleźć można setki osób, a tych ludzi się na ogół nie zna. Jedynie tylko najbliższych współpracowników, którzy swoje stanowiska pracy mają biurko w biurko przy nas. Czasem w filmach pokazane są wielkie centra telefoniczne, gdzie na jednej hali można znaleźć setkę osób, którzy przekrzykują się nawzajem, aby móc dogadać się z klientem. Czy taka praca będzie miła? To zależy od współpracowników. W każdym razie jest to również praca z ludźmi, których możemy poznać jeżeli tylko będziemy mieli ku temu okazje.

Również praca w sklepie sprawia, że na co dzień otaczamy się ludźmi. I to niezależnie od tego, jaki profil będzie miał dany sklep. Czy będzie to zwykły sklep spożywczy, czy też sklep z eleganckimi i luksusowymi ubraniami. Może nawet sami na co dzień będziemy znajdować się z ludźmi, ale jednak będziemy otoczeni klientami, którzy będą do nas przychodzić, aby zakupić poszczególne produkty lub usługi. Również praca w przedszkolu sprawia, że jesteśmy otoczeni przez najróżniejsze osoby. Jak nie są to inne panie przedszkolanki, to są to również małe dzieci. A przecież dzieciaki to również ludzie, tylko że w mniejszym wydaniu. Nie można również zapominać o rodzicach, których na co dzień spotyka się na korytarzach szkolno – przedszkolnych. Praca w placówkach edukacyjnych jest jednak takim zawodem do którego należy mieć jak najbardziej przekonanie i powołanie. N

ie wszyscy są zdolni do tego, aby opiekować się grupą małych dzieci, które dopiero uczą się współżycia społecznego i zasad panujących na tym świecie. To praca dla ludzi o mocnych nerwach, jak można czasem usłyszeć opinie. Również praca na siłowni sprawia, że ma się z najróżniejszymi osobami bardzo częsty kontakt. Nie tylko, jeżeli chodzi tutaj o stanowisko trenera personalnego, ale chociażby w przypadku recepcjonisty/ recepcjonistki, która zajmuje się obsługą klientów na wejściu. Śmiało można powiedzieć, że taka recepcjonistka więcej ma kontaktu z najróżniejszymi osobami niż trener personalny, który ma swoich pojedynczych podopiecznych. Co jest ważne w pracy z ludźmi? Umiejętne nawiązanie z nimi kontaktu. Jeżeli chcemy żyć dobrze z ludźmi, to starajmy się do nich uśmiechać, bądźmy dla nich mili. Nawet, jeżeli wkurzają nas do granic możliwości. Tak, takie zachowania nie są łatwe czasem, jednak będziemy mieli satysfakcje z tego, że ktoś inny okazał się być „gburem” a nie my. Sami się przekonamy, że takie życie będzie łatwiejsze i praca.

Zobacz też: Prawnik – praca, zarobki, wykształcenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here