jak zdobyć szybko pieniądze

Wiele osób co jakiś czas boryka się z problemami finansowymi. Sytuacje, kiedy nagle potrzebujemy określonej gotówki zdarzają się dosyć często. Wówczas nie wpadajmy w panikę tylko na spokojnie przeanalizujmy możliwości. Jak zdobyć szybko pieniądze? W tym artykule przedstawimy wam kilka opcji, które pozwolą na szybkie zaopatrzenie się w niezbędną gotówkę.

Pożycz od rodziny lub znajomych

To zapewne najtańsza forma pożyczania pieniędzy. Nie jest obarczona prowizją ani odsetkami. Na dodatek nie ma też zapewne sztywnych terminów odnośnie rat czy też oddania całości pożyczki. Wszystko zależy od tego jak się umówisz z osobą, od której pożyczysz pieniądze. Ważne jest przy tym zachowanie dobrych relacji ze znajomym lub członkiem rodziny. Często takie pożyczki mogą doprowadzić do kłótni i nieporozumień w razie kłopotów z ich spłata. Musisz ocenić jak duże jest ryzyko niesnasek i czy w ogóle będziesz czuł się komfortowo pożyczając pieniądze od rodziny czy tez przyjaciół.

Szybka pożyczka w instytucji parabankowej

Jeśli nie chcesz zaznajamiać bliskich ci osób ze swoimi kłopotami finansowymi, możesz udać się do instytucji parabankowej. Celowo pominąłem tu banki, bowiem zakładamy, ze zależy ci na szybkiej gotówce. W banku trzeba poczynić wiele formalności a dodatkowo musi być sprawdzona twoja zdolność kredytowa. Dlatego warto skorzystać z oferty pożyczkowej instytucji parabankowej. Tutaj wymarzoną gotówkę z pewnością uzyskasz szybko. Ale niestety nie są to pożyczki tanie. Często odsetki i prowizje są dosyć wysokie. Czasami pożyczkobiorcy są z nich zwolnieni w przypadku oddania określonej kwoty w terminie. Jednak po jego przekroczeniu odsetki mogą być naprawdę spore.

Zorganizuj wyprzedaż garażową

Z pewnością masz w domu wiele rzeczy, które niczemu już nie służą a zajmują wiele miejsca. Najbardziej zagraconym miejscem w twoim domu jest zapewne garaż, w którym upychasz stare meble i przedmioty codziennego użytku. Dokonaj rekonesansu i oceń, które z tych rzeczy mają jakąś wartość i spróbuj zorganizować sprzedaż garażową. To zwyczaj, którzy przybył do nas zza oceanu, gdzie jest bardzo popularny. Dzięki temu twoi sąsiedzi mogą nabyć ciekawe – z ich punktu widzenia – rzeczy a ty pozbywasz się kłopotu i możesz zarobić pieniądze.

Jak zdobyć szybko pieniądze

Jak zdobyć szybko pieniądze? Jest jeszcze jeden sposób na szybkie pieniądze. Jeśli posiadasz jakieś oszczędności możesz je szybko pomnożyć na giełdzie walutowej. Jest to oczywiście inwestycja obarczona bardzo dużym ryzykiem. Jednak dla kogoś kto ma doświadczenie w tym temacie zwrot z inwestycji na poziomie kilkudziesięciu procent nie będzie dużym problem. Oczywiście możliwości inwestycyjnych jest znacznie więcej – akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, kryptowaluty. To wszystko daje możliwości pomnożenia pieniędzy. Warto jednak rozsądnie z tego korzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here