jak zarabiać bitcoiny

Inwestowanie w bitcoina wielu internautom przyniosło zyski. Popularność tej waluty stale rośnie, również wiedza o bitcoinie jest coraz bardziej powszechna. Wiele osób dopiero stawia pierwsze kroki w tej sferze i z pewnością chcieliby wiedzieć jak zarabiać bitcoiny. Na nabycie bitcoinów jest kilka sposobów ale finalnie sprowadzają się do dwóch opcji: zakupu na giełdzie lub wydobycia. To punkt wyjściowy dla dalszego handlowania tą kryptowalutą.

Co to jest bitcoin?

Bitcoin został wprowadzony do obiegu w 2009 roku przez internautę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Prace nad powstaniem kryptowaluty zaczęły się oczywiście znacznie wcześniej i trwały latami. Pierwsze giełdy do handlu bitcoinem powstały w 2010 roku. Bitcoin stał się rewolucyjnym rozwiązaniem w świecie płatności internetowych i dał nowe możliwości spekulowania inwestycyjnego.

Bitcoin jest kryptowalutą opartą na systemie blockchain. Jego bezpieczeństwo opiera się na kryptografii. Transakcje są anonimowe i przeprowadzane błyskawicznie bez prowizji i pośrednictwa. Bitcoin nie jest powiązany z żadnym bankiem centralnym. Nie ma ryzyka manipulacji jego kursem poprzez dodruk pieniądza.

Istnieją jednak pewne niebezpieczeństwa handlu na tej kryptowalucie. Bitcoin charakteryzuje się dużymi wahaniami kursowymi. Dla mniej doświadczonych spekulantów mogą mieć katastrofalne skutki. Istnieje również zagrożenie ze strony hakerów, którzy podejmują próby włamywania się na portfele inwestorskie i kradzenia bitcoinów.

Jak zarabiać bitcoiny?

Pierwszym sposobem i zdecydowanie łatwiejszym jest zakup bitcoina na giełdzie. Wybieramy jedną z giełd do handlu na kryptowalutach – Bitmarket, Bitbay i wiele innych – rejestrujemy się, wpłacamy środki pieniężne i kupujemy bitcoiny. Ważny jest moment zakupu. Warto dokładnie prześledzić kurs i sprawdzić czy mamy do czynienia z lokalnym szczytem czy też dołkiem. Warto też znać prognozy średnio i długoterminowe. W dalszej kolejności musimy śledzić kurs i podejmować decyzje kiedy sprzedać bitcoina z zyskiem. Jeśli jednak zdecydujemy się na inwestycję długofalową po prostu trzymamy bitcoina i czekamy na rozwój wydarzeń w przyszłości. A prognozy analityków są wielce obiecujące.

Bitcoiny można też nabyć w inny sposób – poprzez wydobycie. Pod tym pojęciem kryje się rozbicie bloku w systemie blockchain co umożliwia powstanie nowej jednostki bitcoina. Aby móc dokonać takiego przedsięwzięcia musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. To urządzenia od dużej mocy obliczeniowej oparte na układach nieprogramowalnych ASIC. Opłacalność wydobywania bitcoina jest rotacyjna i ściśle skorelowana z kursem tej kryptowaluty. Urządzanie do wydobywania, tzw. koparki to drogi sprzęt, który dodatkowo generuje koszty poprzez duży pobór prądu. Nie bez znacznie są również prowizje pobierane przez kopalnie. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kopania trzeba uwzględnić wszystkie te czynniki i przeprowadzić kalkulację opłacalności całego przedsięwzięcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here