celnik

Dokładnie od 1 marca 2017 roku jako celnik możesz pracować w służbie celno-skarbowej. Jest to instytucja nazywana wtedy służbą celno. Jest to bowiem stosunkowo nowy organy ścigania przestępstw ceno-skarbowych. Stanowi element państwa. Pracując w nim, działamy na rzecz praworządności i bezpieczeństwa naszego kraju. Czym dokładnie będziesz zajmował się jako celnik oraz jakie obowiązki zawodowe wynikają z takiej pracy?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-celnika-celnik-i-sluzba-celno-skarbowa/

Czy będziesz zajmował się jako celnik? 

Do twoich obowiązków będzie należało przede wszystkim kontrola przebiegania przepisów związanych z prawem celnym i przewozem towarów. Na granicy kraju, na której występują kontrole, będziesz dokonywał odpraw podróżnych oraz przewożonych przez nich towarów. Do twoich zadań będzie należała kontrola pojazdów pod kątem sprawdzenia, czy nie przewożą one towarów nielegalnie. Twoim obowiązkiem będą wszystkie czynności, które mają na celu nadawanie towaru znaczenia tylnego. Będziesz też ustalać wysokość i pobierać opłaty celne w tym związane. Twoim zadaniem będzie też nadzór podatkowy, ustalenie wymiarów i pobieranie w podatku akcyzowego. Jako celnik będziesz kontrolował dokumentację z tym związaną. Na granicy kontrolować będziesz ruch i transport drogowy, współpracować z organami celnymi innych państw oraz podmiotami międzynarodowymi. Do tego będziesz musiał czasami kontrolować gry i zakłady wzajemne.

Zwalczanie przestępczości w codziennej pracy cennika 

Wymienione wyżej obowiązki będzie to regularne praca, które ma na celu obsługę osób przestrzegających prawa. Jednak jako celnik czasami będziesz musiał być przydzielony do zwalczania przestępczości. Typy przestępczości i wykroczenia, które cię interesują są to wykroczenia: Skarbowe, związane z przewozem lub wywozem rzeczy, naruszające przepisy dotyczące ochrony dóbr kultury i własności intelektualnej, a także te związane z wprowadzeniem i wyprowadzenie z polskiego obszaru celnego towarów, które objęte są ograniczeniami czy zakazami takie działalności. Mogą być są na przykład szkodliwe odpady, materiały jądrowe, promieniotwórcze, szkodliwe chemikalia, środki odurzające i psychotropowe, broń, amunicję, oraz materiały wybuchowe.

Zobacz też: http://www.instytut-perswazji.pl/celnik-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here