archeologia

Sporo osób zastanawia się czym tak dokładnie zajmuje się archeolog?Wiemy, że taka osoba istnieje i działa w dziecinie starych elementów. Jednak nie każdy wie do końca jaka jest to materia, jakie są w ogóle obowiązki takiego specjalisty i co tak właściwie należy do jego obowiązków. Spokojnie my dzisiaj postaramy się przybliżyć nieco ten temat. Jak w rzeczywistości wygląda praca archeologa? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-archeolog/ 

Jak w rzeczywistości wygląda praca archeologa?

Wiele osób może kojarzyć ten zawód z odkrywaniem skarbów lub eksplorowanie zapomnianych miejsc. Niestety w praktyce bardzo często wygląda to dużo mniej ciekawie, niż mogłoby się wydawać. Czy to oznacza, że praca archeologa jest zupełnie nudna w rzeczywistości?

Oczywiście, że nie! Jednak tak jak w każdym innym zawodem, Musimy pamiętać, że nie jest to praca dla każdego. Nie wymaga ona od pracownika nie tylko posiadania ogromnej wiedzy teoretycznej z zakresu historii, ale również ogromnych pokładów cierpliwości. Praca w terenie trwa często kilka miesięcy, a czasami nawet lat. To wszystko dlatego, aby nie zniszczyć cennych zabytków przeszłości. Większość procesów związanych z odkrywaniem jest raczej oprócz pracy fizycznej, która związana jest z wykonywaniem tego zawodu, będziemy zajmować się również sporządzaniem dokładnej dokumentacji na temat wszystkiego, co udało nam się odkryć.

Praca archeologa w praktyce

Praca archeologa to nie tylko wykopaliska i wykopywanie kości prehistorycznych dinozaurów czy grzebanie w sarkofagach zmiany. Bardzo często archeolog będzie pracował wyłącznie na dokumentację. Ktoś musi przecież określić datowanie, styl oraz pochodzenie każdej odnalezionej rzeczy. Dodatkowo każdy znalezisko należy starannie zabezpieczyć oraz opisać, tak żeby nie uległo zniszczeniu. Jakie znaleziska może znaleźć w swojej pracy archeolog? Najczęściej są to sanki ludzkie oraz zwierzęce, ale również elementy architektury, naczynia, zabawki, broń, urny z prochami lub przedmioty codziennego użytku.

Zobacz też: http://www.szafamamy.pl/instruktor-pole-dance-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here