Dźwignia finansowa w kontraktach CFD

Działanie dźwigni, nie tylko finansowej, jest łatwe do zobrazowania — umożliwia osiągnięcie imponujących rezultatów przy użyciu danego mechanizmu, a nie znacznego nakładu siły. W przypadku dźwigni finansowej jest to relacja wielkości kapitału obcego do kapitału własnego, umożliwiająca pomnożenie wyniku finansowego.

Kontrakty CFD

Contract for difference, czyli kontrakty CFD wykorzystywane są w handlu na różnych rynkach, w tym Forex. Kontrakty na różnice kursowe zawierane są pomiędzy dwiema stronami — wystawcą kontraktu i nabywcą, czyli inwestorem, i dotyczą różnic między wartością aktywów w dniu ustalenia i wykonania kontraktu. CFD są instrumentem pochodnym, umożliwiającym inwestorom osiąganie zysków wynikających z ruchów cen instrumentów bazowych, nie wiążąc się z koniecznością ich posiadania. Wśród zalet CFD można także wymienić fakt, że te kontrakty nie wygasają po osiągnięciu terminu zapadalności, dzięki czemu pozwalają na utrzymywanie długoterminowych inwestycji i nie wiążą się z fizyczną dostawą towarów.

Wykorzystanie dźwigni finansowej w kontraktach CFD

Dźwignia finansowa, czyli lewar, umożliwia osiągnięcie znacznych zysków już przy niedużym depozycie, czyniąc kontrakty CFD potencjalnie najkorzystniejszą strategią dla osób nieposiadających dużych zasobów na inwestycje. Dźwignia bywa nazywana ostrzem obosiecznym, pozwalając zarówno dużo i szybko zyskać, jak i potencjalnie stracić. Aby skorzystać na nawet niewielkich zmianach na rynku i zrobić użytek z dostępu do nawet kilkunastu tysięcy rynków finansowych na całym świecie, należy się odpowiednio przygotować i wybrać właściwe narzędzia. Korzystając z platformy transakcyjnej w Saxo Bank Polska inwestorzy mają dostęp do ponad 50 wskaźników technicznych wraz z innowacyjnymi narzędziami zarządzania ryzykiem i zintegrowanych sygnałów transakcyjnych.

Dzięki pełnej elastyczności kontraktów CFD inwestorzy mogą bezpiecznie dopasować wielkość transakcji do własnych możliwości i sprawdzić moc dźwigni na jednym z tysięcy dostępnych kontraktów. Ponieważ CFD są kontraktami bazującymi na różnicach kursowych, nie wiążą się z koniecznością posiadania przez inwestora kapitału pokrywającego całość operacji. Najbardziej lukratywne operacje wynikają z działań opartych o najpopularniejsze surowce i towaru, indeksy giełdowe, a także obligacje najsilniejszych rynków na świecie. Dzięki zastosowaniu dźwigni możliwe jest zainwestowanie nawet stokrotnie więcej środków w stosunku do posiadanych pieniędzy, gdy dźwignia na kontraktach indeksowych wynosi 1:100 (dla klientów profesjonalnych, spełniających rygorystyczne wymogi, maksymalny poziom dźwigni wynosi 1:500).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here