Połączone metody zwalczania szkodników mogą być bardzo skuteczne

Stworzenie nowych odmian roślin jadalnych o ulepszonych cechach i bardziej odpornych na choroby czy szkodniki oraz środki ochrony roślin może zająć wiele lat, a wprowadzenie ich na rynek i przyjęcie przez rolników i konsumentów może zająć kilka dodatkowych lat.

Wpływ ochrony na doskonalenie odmian można dostrzec w stopniu, w jakim nowe chronione odmiany zdobywają udział w rynku, wskazując na ich wartość dla rolników. Dzięki temu rolnicy uzyskali dostęp do różnych odmian pszenicy o doskonałych właściwościach wypiekowych. Łączenie różnych metod zwalczania szkodników w celu zaoszczędzenia podróży na polu może wydawać się dobrym ekonomicznym rozsądkiem, ale przy podejmowaniu tej decyzji należy rozważyć wiele kwestii. Przede wszystkim upewnij się, że owad lub choroba są obecne i mogą spowodować znaczne szkody ekonomiczne lub utratę plonów. Stosowanie insektycydu lub fungicydu podczas opryskiwania chwastów zmniejsza koszty aplikacji, jeśli i tak będziesz musiał spryskać fungicydem lub insektycydem w ciągu tygodnia. Niepotrzebne opryski owadobójcze zagrażają korzystnym gatunkom.

rolnictwo

Pożyteczne owady zapewniają cenne, naturalne zwalczanie wielu szkodników rzepaku, kukurydzy czy pszenicy.

Opryskiwanie tych szkodników, gdy prognozy ekonomiczne przewidują, że nie jest to konieczne, jest dużym obciążeniem dla korzystnych populacji owadów. Przed wykonaniem jakiejkolwiek mieszanki w zbiorniku sprawdź etykietę lub obsługiwane przez producenta listy mieszanek do tankowania, aby sprawdzić, czy jest zatwierdzona. Sprawdź u producentów wszystkich produktów proponowanych do mieszanki w zbiorniku, aby upewnić się, że mieszanka jest bezpieczna dla opryskiwacza i operatora, a skuteczność i zdrowie roślin są zachowane dla wszystkich produktów w zbiorniku. Rutynowe stosując insektycydy w rzepaku jesienią za każdym razem, gdy występuje szkodnik, bez uwzględnienia progów ekonomicznych, może prowadzić do odporności na te produkty, czyniąc je nieskutecznymi, gdy są naprawdę potrzebne do zwalczania inwazji ekonomicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here