Jakie palety są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców

Nie jest tajemnicą, że palety są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi przez przedsiębiorców działających w różnych branżach. Przydają się wszędzie tam, gdzie przechowuje się towary lub specyfika pracy wymaga ich częstego przenoszenia. Na rynku mamy do wyboru mnóstwo modeli palet, więc sprawdź, które z nich są najpopularniejsze!

Na co zwrócić uwagę wybierając palety?

Palety stanowią przydatne rozwiązanie tylko wtedy, gdy są dopasowane do specyfiki przenoszonych towarów. Z tego względu decydując się na zakup palet należy wziąć pod uwagę potrzeby przedsiębiorstwa, parametry produktów i budżet. Jeśli przykładowo prowadzisz firmę w mieście Grudziądz, palety muszą być dobrane w taki sposób, by spełniały swoje zastosowania również w Paryżu, Londynie czy Berlinie. Tej kwestii szczególnie muszą przyjrzeć się osoby zajmujące się dystrybucją czy prowadzące międzynarodową współpracę z innymi przedsiębiorstwami. Z kwestii technicznych – palety nie powinny być uszkodzone czy zagrzybione. Brak ścięć narożników i niewystępowanie frezów na górnych krawędziach dolnych desek świadczą, że paleta może nie nadawać się do użytku przemysłowego. Jeśli ktoś nie jest pewien, jakie parametry będą dla niego odpowiednie, powinien zdecydować się na najbardziej uniwersalne rozwiązanie, czyli europalety.

Palety euro – uniwersalne i praktyczne

Europalety to narzędzie stworzone z potrzeby standaryzacji palet, tak by lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Możemy poznać je po oznaczeniach ,,EUR” oraz ,,EPAL”. Ich wymagania konstrukcyjne określają normy europejskie, dlatego przywiązuje się szczególną wagę do ich jakości. Można je znaleźć w łatwy sposób, gdyż są ogólnodostępne. Chociażby wpisując w Google frazę ,,palety Grudziądz” otrzymasz listę sklepów zajmujących się sprzedażą europalet w tej okolicy. Zwróć uwagę na ich jakość. W miejscach takich jak http://e-palety.eu/ otrzymasz modele spełniające europejskie normy konstrukcyjne. Palety euro ważąc zaledwie 25 kg są w stanie unieść towary o łącznej masie 1000-1500 kg. Ich standardowe wymiary pasują do wszystkich wózków widłowych. Umożliwiają więc wygodne przenoszenie towarów, a przy tym niewiele kosztują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here