Co napisać w podaniu o pracę?

W momencie kiedy stajemy się absolwentami uczelni lub innego typu szkoły wyższej bądź też policealnej – zwykle zaczynamy poszukiwania naszej wymarzonej pracy. Do szukania swojej pierwszej poważnej posady powinniśmy podejść w dosyć rozważny sposób. Oczywistym jest, że szukać powinniśmy w branży zgodnej ze zdobytym przez nas wykształceniem oraz naszymi preferencjami i zainteresowaniami zawodowymi. Na samym początku naszej drogi jaki osoby poszukujące pracy powinniśmy przygotować dobre i rzetelne dokumenty aplikacyjne takie jak życiorys zawodowy w skrócie nazywany cv, list motywacyjny, bądź podanie o pracę.

Cv to dokument, który jest wręcz niezbędny podczas aplikowania na właściwie każde stanowisko pracy, natomiast coraz mniej pracodawców wymaga od potencjalnych kandydatów na oferowane stanowiska listu motywacyjnego. Dobrym jednak posunięciem ze strony przyszłego pracownika jak oprócz samego życiorysu dołączyli także do aplikacji o pracę podanie o pracę.

Co napisać w podaniu o pracę?

Co napisać w podaniu o pracę?Powinniśmy w nim przedstawić swoją sylwetę jako idealnego kandydata na oferowane stanowisko oraz chęć podjęcia pracy dla firmy, do której kierowane jest podanie o pracę. W ten sposób wykażemy bardzo dużą determinację oraz motywację do podjęcia pracy, ponieważ podanie możemy rozsyłać do wielu firm – nawet tych które aktualnie nie posiadają wolnych wakatów.

Istnieje jednak spora szansa, że nasze podanie z prośbą o przyjęcie do pracy ich zainteresuje i będą chcieli nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną lub zachowają nasze dokumenty i oddzwonią do nas w przyszłości, gdy na przykład zwolni się w firmie miejsce i będą gotowi zaoferować nam stanowisko pracy. Jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni co napisać w podaniu o pracę to świetnym rozwiązaniem może okazać się rozmowa z doradcą zawodowym, który wskaże nam jak powinny wyglądać profesjonalne dokumenty aplikacyjne o pracę oraz jakich błędów należy unikać szukając pracy i aplikując na konkretne stanowiska. Ponadto doradca zawodowy może także przećwiczyć z nami przyszłą rozmowę kwalifikacyjną oraz powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do niej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here