Co motywuje ludzi do pracy?

Praca zajmuje człowiekowi sporą część życia i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Niezwykle ważne jest więc, żeby wykonywane przez nas zajęcie przynosiło nam satysfakcję, w tym i tę finansową. No cóż, musimy zarabiać, bo rachunki same się nie zapłacą. Nie można pracować dla samej idei, a tego by od nas oczekiwali czasami pracodawcy. Człowiek musi wiedzieć, po co pracuje.

A co motywuje ludzi do pracy?

A co motywuje ludzi do pracy?To bardzo ważne pytanie i warto by odpowiedział sobie na nie niejeden pracodawca właśnie. Najlepiej byłoby przeprowadzić ankietę na ten temat wśród pracowników różnych branż i wówczas jak na dłoni byłoby widoczne, co tak naprawdę mobilizuje człowieka do pracy. Nie mamy jednak takich danych, więc sami spróbujmy dojść do pewnych wniosków. Dużo zależy od tego, czy człowiek wykonuje zajęcie, które lubi. To w zasadzie podstawa. Dla niektórych praca jest jednocześnie pasją i to jest prawdziwy komfort. Może to też czasami w skrajnych przypadkach doprowadzić do pracoholizmu, bo człowiek wtedy jest non stop w pracy. Trzeba więc uważać. Ale każdy zgodzi się chyba z tym, że chętnie wykonujemy prace, którą lubimy i to już jest odpowiednia motywacja.

A jeszcze co motywuje ludzi do pracy? Oczywiście, że pieniądze. O ileż życie było przyjemniejsze, gdybyśmy nie musieli zabiegać o rzeczone pieniądze. I pomyśleć, że gdyby Fenicjanie ich nie wynaleźli, byłoby inaczej.. Ale nie ma co gdybać, bo to na nic się zdaje. Pieniądze są nam potrzebne do życia i musimy je zarabiać. Mało tego, powinniśmy zarabiać tyle, żeby wystarczyło na godne życie. Niestety, przeciętny Kowalski żyje „od pierwszego do pierwszego” i nie odkłada nawet małych sum na tzw. czarną godzinę. Wprawdzie nasi politycy obiecują nam świetlaną przyszłość, ale nikt jakoś nie chce podać jakiś wiążących terminów w tej materii. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, a ta wszak umiera ostatnia.

Tym, co motywuje ludzi do pracy, jest na pewno atmosfera w danym miejscu zatrudnienia. Kiedy jest miło i bez konfliktów, ludzie pracują zdecydowanie lepiej niż w sytuacji, kiedy co rusz pojawiają się jakieś nieporozumienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here