Co zrobić kiedy bank nie chce udzielić nam kredytu?

Decyzja odmowna w banku

Skoro bank nie chce udzielić nam kredytu są przecież jeszcze firmy pożyczkowe. Czy nie tak właśnie pomyśleliście? Jednak nasza odpowiedź nie będzie brzmiała w ten sposób. Musicie bowiem być świadomi faktu, że pożyczki w instytucjach prywatnych będą znacznie droższe niż kredyt w banku. Dzieje się tak, między innymi, w związku z ryzykiem jakie ponoszą firmy pożyczkowe, decydujące się pożyczać środki, często bez wcześniejszej weryfikacji. W banku, i owszem nie unikniemy zbadania naszej zdolności kredytowej, jednak możemy pomóc sobie podczas procesu kredytowania i znacznie zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję https://habzafinanse.com.pl/trudne-kredyty-dla-zadluzonych/.

Czego nie robić?

Kiedy bank odmówił nam udzielenia kredytu oznacza to, że mamy do czynienia z trudnym kredytem, czyli takim, z którym wiążą się problemy na etapie jego pozyskania. Najgorsze co możemy zrobić w takiej sytuacji to wysłanie kolejnego wniosku do innego banku. Jednocześnie nie robimy nic, co mogłoby poprawić naszą zdolność kredytową. Zanim się na to zdecydujemy powinniśmy wiedzieć, że zbyt wiele zapytań i decyzji odmownych, może przekreślić całkowicie nasze szanse na kredyt w banku. Co więcej, kolejny bank widzi, że dopiero co otrzymaliśmy odmowę w innej placówce i to również jest dla niego informacja, a jednocześnie przesłanka do odmowy.

Co zrobić kiedy bank nie chce udzielić nam kredytu?

Jeśli decyzja odmowna banku była dla nas zaskoczeniem, bądź postanowiliśmy zaryzykować jednak bez pozytywnego efektu, kolejne kroki powinniśmy skierować do profesjonalnego pośrednika kredytowego. Pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że bez niego, nasze szanse na trudne kredyty są praktycznie zerowe.

Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Doradca kredytowy ma do czynienia z kredytami każdego dnia. Jest to jego praca. Co za tym idzie, ma obszerną wiedzę na temat produktów finansowych i aktualną wiedzę na temat oferty poszczególnych banków. Jak nikt inny orientuje się w tym jakie dany bank ma praktyki. Mimo obowiązku weryfikacji każdego potencjalnego klienta, każdy bank ma swoje własne, dodatkowe wytyczne, od których uzależnia przyznanie kredytu. Są np. banki, które w ogóle nie udzielają kredytów na umowę zlecenie, takie które nie akceptują żadnych opóźnień w spłacie oraz aktualnie spłacanych zobowiązań. Są też takie, które to akceptują. Profesjonalny pośrednik kredytowy doskonale wie gdzie w naszej sytuacji warto będzie złożyć wniosek.

Co więcej, tylko profesjonalny doradca ma możliwość prowadzenia negocjacji z bankiem. To nie tylko szansa na wynegocjowanie lepszych warunków kredytowania, ale także otrzymanie wstępnej decyzji kredytowej jeszcze przed wysłanie formalnego wniosku do banku. Tego z całą pewnością nie będziemy mogli zrobić w pojedynkę.

Jeśli masz do czynienia z trudnym kredytem podejdź do sprawy kompetentnie i umów się na rozmowę z doradcą. Wszelkie koszty wliczone są w koszty kredytowania. Jeśli nie otrzymasz pozytywnej decyzji nic na tym nie stracisz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here