Zewnętrzna kancelaria czy prawnik?

Każdy przedsiębiorca z pewnością nie raz zadawał sobie to pytanie – co jest lepszym rozwiązaniem zatrudnienie prawnika na wyłączność czy współpraca z kancelarią prawną? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Kiedy warto zatrudnić prawnika na etat?

Wszystko zależy od specyfiki biznesu, jaki prowadzimy. W niektórych przedsiębiorstwach rzeczywiście wsparcie prawnika jest potrzebne na co dzień. Jeżeli prowadzimy biznes bardzo wymagający, który co dzień ociera się o prawo i chcemy mieć pewność, że wszystkie sprawy będą szły po naszej myśli, to rzeczywiście zatrudnienie prawnika na pełny wymiar jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście w tym wypadku trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami.

Obsługa prawna firm – kiedy będzie lepszą opcją?

Obecnie większość kancelarii prawniczych ma w swoich ofertach usługę typu obsługa prawna firm. W tym wypadku koszty są dużo niższe, niż w przypadku zatrudnienia prawnika. Firma otrzymuje wsparcie ze strony kancelarii, jeśli w danym momencie tego potrzebuje. Zakres usług może być różny, zazwyczaj dopasowuje się go do potrzeb danego przedsiębiorcy. To dobra opcja dla firm, które w codziennej pracy nie potrzebują wsparcia prawnego, jednak chcą, aby wszystkie sprawy były dopilnowane. Oczywiście w ramach takiej usługi, kancelaria nie tylko radzi, pomaga stworzyć odpowiednie pisma, mogą nas również reprezentować w sądzie oraz urzędach. Oprócz tego kancelaria może udzielić nam wsparcia w przypadku podejmowania nowej współpracy z kontrahentem, problemów związanych z pracownikami, czy ściągnięciem wierzytelności od dłużnika.

Dużą zaletą obsługi prawnej oferowanej przed duże kancelarie jest to, że naszymi sprawami nie zajmuje się jedna osoba, jednak grupa specjalistów. Jeżeli mamy wątpliwości, chcemy w odpowiedni sposób rozwiązać spór, problem, można uzyskać taką pomoc i to bez wychodzenia z biura. Obecnie można skontaktować się z kancelarią online, w ten sposób czas reakcji możne być dużo szybszy, często pozwala to uniknąć niemałych kłopotów.

Każda firma działa na innych zasadach, w innej branży, także to czy zdecydujemy się na prawnika czy na umowę z kancelarią prawną w dużej mierze będzie zależeć od naszych potrzeb. Tak czy inaczej, każdy przedsiębiorca powinien mieć wsparcie prawne, w końcu z prawem w trakcie prowadzenia firmy spotykamy się codziennie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here