Praca nauczyciela zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, jednakże wiele osób w społeczeństwie ma na ten temat inne zdanie. Zarzuca się nauczycielom, że ci nie muszą pracować 40 godzin tygodniowo tak jak wszyscy inni na pełnym etacie. Nauczyciele muszą przepracować tylko kilkanaście godzin tygodniowo. Nauczyciele z kolei odbijają pałeczkę i mówią, że oni muszą przygotowywać się do lekcji, a także po lekcjach w swoim czasie wolnym również na przykład sprawdzać sprawdziany i przygotowywać się do konkursów z uczniami.

Praca nauczyciela

Ocena pracy nauczyciela co ile latZarówno nauczyciele są sfrustrowani tym, w jakich warunkach muszą wykonywać pracę, jak też społeczeństwo jest sfrustrowane tym, że wielu nauczycieli zupełnie nie przykłada się do swojej pracy.Na całe szczęście w szkołach możemy jeszcze spotkać bardzo dobrych nauczycieli, którzy zarażają uczniów swoją pasją. Czy takich nauczycieli jest większość czy mniejszość? To trudno jednoznacznie ocenić. Zazwyczaj każdy z uczniów ma jednego takiego nauczyciela, którego będzie pamiętał przez całe życie. Zazwyczaj jest to nauczyciel pełen charyzmy, który potrafi przekazać pasję uczniom. Niezależnie od tego czy dany uczeń lubi czy też nie darzy większą sympatią przedmiotu nauczanego przez tego nauczyciela, po latach pamięta osobę nauczyciela. I dobrze. Nauczyciele nie mogą samodzielnie ustanawiać programu danego przedmiotu i uczyć tego co im się podoba. Wszystko jest regulowane przepisami prawa.

Ocena pracy nauczyciela co ile lat?

Ocena pracy nauczyciela co ile lat powinna być wykonywana? To oczywiście jest regulowane przepisami prawa, również, jak wszystko. Jeżeli rodzice mają zastrzeżenia co do tego w jaki sposób nauczyciel na przykład prowadzi lekcje czy też wystawia oceny swoim uczniom, mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora placówki. Można również napisać pismo ze skargą do kuratorium. Z pewnością nadanie sprawie formalnego biegu wywoła jakąś reakcję. Kiedyś nauczyciele cieszyli się o wiele większym szacunkiem ze strony uczniów i rodziców. Dzisiaj ten szacunek jest mniejszy i trzeba ciężko na niego pracować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here