niemcy - praca od zaraz

Niemiecka gospodarka jest złakniona rąk do pracy. Niemiecki pracodawcy niecierpliwie wypatrują pracowników z Polski chętnych podjęcia pracy zarobkowej za zachodnią granicą. Wobec efektu starzenia się społeczeństwa oraz pomijania przez Niemców stanowisk o niskich zarobkach, do obsadzenia jest wiele wakatów w różnych branżach – od motoryzacyjną, przez medyczną i remontowo-budowlaną po produkcyjną. Często nie trzeba mieć kwalifikacji a nawet nie trzeba znać języka niemieckiego by znaleźć zatrudnienie za minimalną niemiecką stawkę – czyli 8,50 euro za godzinę. Niemcy – praca od zaraz czeka na każdego kto tylko ma wolę wyjechać za granicę w celu poprawienia swojej sytuacji materialnej.

Niemcy – praca od zaraz

Kto może znaleźć zatrudnienie w Niemczech? Przede wszystkim siłę roboczą chłoną branże remontowa i budowlana. Popyt na pracowników jest tutaj bardzo duży. Niemcy – praca od zaraz czeka na elektryków, hydraulików, stolarza, malarzy, specjalistów od wykończenia wnętrz a także na niewykwalifikowanych pomocników budowlanych. Duże szanse na zatrudnienie mają również pracownicy reprezentujący branżę medyczną: lekarze pielęgniarki, fizykoterapeuci i osoby opiekujące się osobami starszymi. Pracę znajdziemy również w branży motoryzacyjnej. Tutaj pracodawcy szukają przede wszystkim lakierników, mechaników i spawaczy. Również w produkcji do obsadzenia czeka całe mnóstwo wakatów. Oprócz stanowisk nie wymagających kwalifikacji przy prostych pracach monterskich, pracodawcy szukają również pracowników wyspecjalizowanych. Tutaj zwykle wymagają jednak udokumentowanego doświadczenia oraz dobrej znajomości języka niemieckiego.

Praca sezonowa w Niemczech

Bardzo popularną formą zatrudnia w Niemczech polskich pracowników jest praca sezonowa. Najczęściej dotyczy to branży rolniczej. Polacy chętnie pracują przy zbiorze truskawek, porzeczek czy też malin a także szparagów. Zatrudniani są również przy sadzeniu sadzonek na polu. Zatrudnienie dają również rolnicy, którzy potrzebują z pracowników przy sadzeniu i zbiorze kwiatów oraz roślin doniczkowych.

Ale nie tylko rolnictwo wchłania pracowników. Ostatnio na jednym z portali ogłoszeniowych natknęliśmy się na ofertę niemieckiej poczty, która chciała na okres wakacji zatrudnić do pracy listonoszów. Pracę sezonową można znaleźć również w branży gastronomicznej, najczęściej na stanowisku pomocy kuchennej, zwykle w miejscowościach turystycznych.

Ile można zarobić w Niemczech?

Zarobki u naszego sąsiada charakteryzują się jedną stałą – płacą minimalną. Obecnie stawka minimalna kształtuje się na poziomie 8,50 euro za godzinę pracy. Na taki zarobek mogą liczyć pracownicy niewykwalifikowani, którzy nie znają języka niemieckiego, zatrudniani w branży produkcyjnej czy też budowlanej, na stanowiskach które nie wymagają komunikowania się z innymi ludźmi i polegają na wykonywaniu prostych, powtarzających się czynności. Jeśli jednak posiadasz udokumentowane kwalifikacje oraz znasz język niemiecki na dobrym poziomie, twoje zarobki mogą być dużo większe. Najlepiej opłacani są lekarze oraz specjaliści w branży budowlanej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułBitcoin – oszustwo

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here