ile powinna mieć praca magisterska

Praca magisterska to poważna praca naukowa, która jest podsumowaniem całych naszych studiów, warto więc się przyłożyć, pisząc tę pracę.Wiele osób z góry zakłada, że ciężko będzie im napisać taką pracę, ponieważ jest ona bardzo obszerna i nie dadzą rady napisać tak dużej liczby stron. Ale zastanówmy się, ile powinna mieć praca magisterska stron?

Ile powinna mieć praca magisterska stron?

Ile powinna mieć praca magisterska stron?Co oczywiste, powinna być dłuższa od pracy licencjackiej, która zazwyczaj liczy 30-50 stron. Przyjęło się, że dolna granica stron w pracy magisterskiej to właśnie 50 stron. Górnej granicy raczej się nie określa, ale to zależy od konkretnej uczelni. Będą tematy, na które można się rozpisać i na 100 stron, ale pewnie będą i takie, że napisanie 50 stron już będzie wyczynem. Najważniejsze jest wyczerpać swój temat i przekroczyć tę dolną, minimalną granicę. Mówiąc o stronach, trzeba zaznaczyć jeszcze jedną istotną dla studentów kwestię. Pamiętajmy, że liczy się każda strona pracy. Nie tylko sam tekst pracy, ale również strona tytułowa, spis treści, bibliografia, streszczenie, indeks nazwisk – to wszystko się wlicza. A rzeczy te zajmują dobre kilka stron, więc do napisania wcale nie pozostaje aż tak wiele, jakby się to mogło wydawać na początku.

Ile rozdziałów?

Inną zastanawiającą sprawą może być to, ile powinna mieć praca magisterska rozdziałów? Tutaj także ciężko jest konkretnie i jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy na jaki temat piszemy i jaką strukturę, konstrukcję naszej pracy zaplanujemy. Możemy tworzyć osobne rozdziały, ale możemy również tworzyć do nich podrozdziały. Na początku musi znajdować się wstęp, który będzie swoistym wprowadzeniem czytającego do dalszej części naszej pracy. Po nim następuje pierwszy rozdział, który z reguły przedstawia teorię, na której opieramy się, pisząc pracę magisterską. Po tym rozdziale przechodzimy do analizy naszego tematu, która może zająć następne kilka rozdziałów. A wszystko kończymy zakończeniem, w którym podsumowujemy nasze badanie oraz wyciągamy wnioski, jeżeli taki nam się nasunęły po napisaniu pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here