Wirtualne biuro realnym wsparciem dla freelancera

Własne biuro jest dla wielu firm wymiernikiem sukcesu. Zdobycie prestiżowego adresu i możliwość umieszczenia go na korespondencji z kontrahentami sprawia, że od razu czujemy się mocniejsi. To nawet nie nasze biurko, nie nasz własny gabinet, ale sam fakt, że możemy pochwalić się lokalizacją w centrum. Dziś jest to osiągalne niezwykle niskim kosztem. Wystarczy zgłosić się do wirtualnego biura, które nie tylko podzieli się z nami swoim adresem, ale wesprze we wielu etapach pracy biurowej. Współpraca z nimi gwarantuje nam doskonały adres korespondencyjny znacznie niższym kosztem niż wysokość kosztów wynajęcia własnego, realnego lokalu w centrum miasta.

Gdy jesteś, gdziekolwiek chcesz być

To nie tylko możliwość lepszej prezentacji firmy w oczach klientów, ale także zdolność do pracy w każdym miejscu w kraju i na świecie. To doskonała propozycja dla ludzi bardzo mobilnych, którzy z dnia na dzień przemieszczają się nawet o setki kilometrów, ale i dla freelancerów pracujących w domowych zaciszach. W szczególności dla ludzi, którzy nie posiadają własnego lokalu, a koszt utrzymania realnego lokum byłby dla nich zbyt wysoki.

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej i szukanie oszczędności

Wysokość kosztów prowadzenia działalności gospodarczej nie należy do niskich. Kosztorys rozpoczynamy od wydatków na sprzęt, oprogramowanie, paliwo, spotkania z kontrahentami i wiele innych, a kończymy na ZUS-ie i podatkach. Wynajem lokalu to czasem zbędny wydatek, którego można uniknąć w każdej sytuacji, a to z racji możliwości nawiązania współpracy z jednym z lepszych wirtualnych biur.

Czasem te oszczędności wydają się niewielkie. Często na pierwszy rzut oka. Ale biorąc pod uwagę, że planujemy prowadzić działalność przez najbliższe kilka ładnych lat, to ilość oszczędności mnoży się do zaskakujących kwot. Gdyby można było tak oszczędzać na wszystkim, to każdy prowadziłby własny biznes.

Na całe szczęście to tylko my zdobędziemy niesamowity prestiż, jednocześnie obcinając wydatki.

Wsparcie w kontaktach z klientem i urzędami

Wirtualne biura to na szczęście nie tylko prestiżowe lokalizacje – takie jak na przykład wirtualne biuro Warszawa – ale i wielkie wsparcie dla osób, które nie mają czasu zajmować się zwykła codzienną korespondencją. Dokumenty z urzędów, kartki od stałych klientów, mało ważna i bardzo ważna poczta. Sortowanie jej codziennie czasem zajmuje ładne kilkadziesiąt minut. Dzięki wsparciu wirtualnego biura dostaniemy w ręce tylko najważniejsze papiery, na życzenie otrzymamy ich skan, a samo biuro zajmie się resztą papierkowej roboty. Takie wsparcie pozwoli nam skupić się na rzeczach istotnych dla rozwoju własnej działalności gospodarczej, a nie głupotach.

Ponadto takie biura świadczą także usługi obsługi poczty elektronicznej i wiadomości na telefon. To załatwia nasze problemy z niechcianymi mailami, spamem i niepotrzebną korespondencją, pozostawiając nam pole manewru w sprawach większej wagi.

Wsparcie w innych aspektach działalności firmy

Wirtualne biuro dla freelancera często oferuje szereg dodatkowych usług, wśród których znaleźć można:

  • Obsługę prawną, która pomaga nam w każdej prawnej kwestii związanej z prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą.
  • Wsparcie reklamowe w sieci i innych mediach. Dzięki niemu i współpracy ze specjalistami z marketingu najprawdopodobniej zwiększymy zapotrzebowanie na własne usługi.
  • Projektowanie stron, banerów, reklam itp. Dla osób, które rozpoczynają działalność w sieci lub pragną postawić swoją własną witrynę internetową oraz zapewnić jej wsparcie marketingowe.
  • Projekty logo, identyfikacja wizualna. Dzięki nim będziemy mogli tworzyć własny brand.
  • Pieczątki i wizytówki, niezbędne w codziennej korespondencji z kontrahentami.

Gdy przychodzi czas wypoczynku

To największa świętość dla każdego z nas. Krótka chwila wytchnienia lub zaplanowany urlop. Ciężko go sobie wyobrazić, gdy samodzielnie prowadzi się działalność. Nie można przecież się odciąć i przestać kontaktować z kontrahentami. W tym momencie wsparciem jest wirtualne biuro dla freelancera, które zajmie się całą korespondencją i działalnością biurową firmy, gdy my będziemy wypoczywać na Wyspach Kanaryjskich, czy na mazurskim molo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here