Rozwód bez orzekania o winie - najważniejsze informacje

Rozwód to coraz częściej spotykany proces, który niekiedy bywa bardzo długi, uciążliwy i nieprzyjemny. Istnieją jednak takie sytuacje, w których rozstanie się i prawne zakończenie małżeństwa pozwala obu stronom zachować spokój i równowagę. Pozew o rozwód, który ma odbyć się na dogodnych warunkach dla byłych współmałżonków, ułatwia proces, jak również skraca czas jego trwania. Czym jest rozwód bez orzekania o winie? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Co warto wiedzieć przed rozprawą? Gdzie znaleźć jasne, proste i rzetelne informacje dotyczące rozwodu?

Rozwód bez orzekania o winie, to rozwód za porozumieniem stron. Żadna z osób nie obwinia dotychczasowego małżonka o wyraźne powody rozpadu małżeństwa, a najczęstszą przyczyną tego rodzaju rozpraw są niezgodność charakterów czy wypalenie uczucia.

Sprawa rozwodowa za porozumieniem stron i bez orzekania o winie to proces kończący się zazwyczaj na jednej lub dwóch rozprawach. Podczas tego rodzaju sprawy nie trzeba nic udowadniać, a rozstanie następuje w sposób grzeczny i kulturalny. Tego rodzaju działania najczęściej trwają krócej niż pół roku.

Rozwód bez orzekania o winie, to również proces mniej kosztowny. Po orzeczeniu rozwodu Sąd zwraca znaczna cześć poniesionych kosztów.

Rozwód a alimenty

Po uprawomocnieniu rozwodu za porozumieniem byli małżonkowie mają prawo do wzajemnego żądania od siebie alimentów, pod warunkiem, że znajdują się w niedostatku. Obowiązek ten jest ograniczony w czasie i trwa do 5 lat.

Jak złożyć wniosek o rozwód? Jak rozwód bez orzekania winy wpływa na alimenty? Jak przygotować się do rozwodu? Jak przedstawiają się sprawy alimentacyjne wobec małżonków i dzieci?

Te i inne informacje możemy znaleźć na stronach internetowych adwokatów. Na przykład tutaj: Rozwód bez orzekania o winie

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here