Piece piekarnicze

Zakup pieca piekarniczego to zadanie, przed którym musi stanąć każdy właściciel piekarni lub cukierni. Dobrze więc wiedzieć, jakie aspekty maja duży wpływ na proces produkcji. Producenci proponują obecnie szereg nowoczesnych rozwiązań. Które z nich okazują się szczególnie przydatne?

Piece piekarnicze – czym różnią się modele konwekcyjne od wsadowych?

Maszyny te są dostępne w wielu wariantach. W zależności od potrzeb czy rodzaju wypieków możemy sięgnąć po piece piekarnicze wsadowe lub konwekcyjne. Pierwsze z nich pozwalają produkować pieczywo doskonale znane z tradycyjnych form rzemieślniczych. Powierzchnia płyt i ścian komór wypiekowych emituje ciepło o wysokiej temperaturze. Taki piec bardzo dobrze trzyma temperaturę, a atmosfera pieczenia jest stała. W ten sposób produkowane pieczywo będzie miało złotą skórkę i twardszy spód. Pieczywo wypiekane w piecu konwekcyjnym będzie z kolei miało nieco inny charakter. Wynika to właśnie ze sposobu obiegu powietrza. Piece obrotowe wykorzystują bowiem zjawisko konwekcji. Polega to na tym, że ciepłe powietrze krąży po komorze, a obracające się wypieki są ogrzewane równomiernie z każdej ze stron. Dlatego przed podjęciem decyzji powinniśmy się zastanowić, który wariant będzie dla nas korzystniejszy.

Piece piekarnicze – jak są zasilane?

Niezależnie od tego, który z omawianych wyżej pieców piekarniczych wybierzemy, musimy także zdecydować się na konkretne źródło zasilania. Producenci w tej kwestii przygotowali szereg rozwiązań. Bez problemu znajdziemy piece piekarnicze na węgiel, gaz, pellet, prąd elektryczny, drzewo czy olej. Ekonomiczną produkcję bez wątpienia zapewnią nam modele ogrzewane gazem ziemnym i pelletem. Każdy ze wspomnianych wariantów znajdziemy w internecie. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy porównać ze sobą wiele modeli. Koniecznie zwróćmy uwagę na ofertę polskich dostawców. Tutaj znajdziesz jednego z nich https://bakeres.pl/oferta/maszyny-piekarnicze/. Jak widać, piece piekarnicze to nowoczesne maszyny dostępne w ciekawych wariantach. Warto więc poświęcić temu zagadnieniu odpowiednio dużo czasu, by cieszyć się funkcjonalnym piecem dostosowanym do charakteru naszej piekarni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here