podstawy pythona

Początkujący programiści dość szybko mogą znaleźć pracę lub przynajmniej płatny staż. Wystarczy, że zdobędą podstawowe umiejętności i będą je stale rozwijać. Doskonałym na to przykładem mogą być osoby, które postanowiły swoją karierę budować na znajomości języka Python.

Dotyczy to zwłaszcza webdeveloperów. Na stanowiskach juniorskich zajmują się oni między innymi tworzeniem aplikacji internetowych. Nie oznacza to jednak, że wszyscy znajdą pracę. Jak na każdym stanowisku, spełnić trzeba szereg wymagań, których opisem zajmujemy się poniżej.

Znajomość języka Python

Jak można się domyślić, najważniejszym kryterium będzie tu umiejętność sprawnego posługiwania się językiem. Podstawy Pythona skupiają się przede wszystkim na poznawaniu frameworków i jest to bardzo ważne. Bez nich trudno wyobrazić sobie karierę w tym zawodzie. Firmy poszukujące kandydatów na Junior Python Developerów w wymaganiach bardzo często wskazują na konieczność opanowania największego frameworka, czyli Django. I to na nim warto się skupić.

Co jeszcze? Istotna wydaje się wiedza na temat programowania obiektowego, tworzenia i wykorzystywania modułów, a także testów jednostkowych. Junior Developer powinien dobrze radzić sobie z rozwiązywaniem przeróżnych problemów. Nie trzeba wiedzieć wszystkiego. Ważne jest jednak wiedza na temat tego, gdzie szukać rozwiązania.

Oczywiście nie można zapominać też o bazach danych. Wielu specjalistów zaleca backendowcom także zapoznanie się z front-endem. W grę wchodzą również pomniejsze umiejętności, które przydają się na tym stanowisku. Gdzie je zdobyć? Najlepszym rozwiązaniem wydają się odpowiednie szkolenia Python, nakierowane właśnie na zdobycie umiejętności, które przydają się w pracy. Tak zwane oferty uniwersalne, skupiające się na zagadnieniach ogólnych, rzadko kiedy okazują się przydatne. W przypadku kursów Python, warto decydować się na rzeczy konkretne. Dają one znacznie większą gwarancję, że przełożą się na większą atrakcyjność na rynku pracy.

W trakcie tego typu szkoleń początkujący programiści mogą nie tylko poznać Django, ale również nauczyć się tworzenia aplikacji REST, testowania kodu przy użyciu testów jednostkowych czy też komunikować się z bazą danych PostgreSQL. Wszystko to otworzy drogę do kariery programisty.

Żeby jednak pieniądze na kurs nie zostały wyrzucone w błoto, przed wyborem najlepszej oferty warto upewnić się, jakimi opiniami mogą pochwalić się konkretne szkoły IT. Kryterium ceny w tym przypadku nie zawsze jest tym najważniejszym.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here