Nowoczesne rozwiązanie w szkołach – markery kredowe

0
2192

Chyba każdy z nas pamięta czasy szkolne, gdy na czarnych lub zielonych tablicach pisało się białą kredą. Z czasem w szkołach pojawiły się kolorowe kredy, a później nowsze tablice. Jednak pyląca się kreda nie jest niczym fajnym, dlatego producenci wpadli na świetny pomysł. Chodzi tu o marker kredowy, który aktualnie stał się jednym z hitów zakresie artykułów biurowych.

Czym jest marker kredowy?

Dla przeciętnej osoby marker to taki flamaster, za pomocą którego można pisać na papierze lub zmywalnej tablicy. Takie specjalne markery do tablic pojawiły się już wiele lat temu, a co z kolei ułatwiło nauczanie. Jednak z czasem okazało się, że nie wszędzie można używać takich rozwiązań, a co ważniejsze, że jest to nie do końca praktyczne. Stąd też hitem okazało się wymyślenie markera kredowego, który zastępuje tradycyjne kredy. W przeciwieństwie do nich marker nie pyli się, a także nie brudzi rąk. Jest to wielka zaleta, gdyż każdy kto doświadczył chociaż raz pisania kredą po tablicy doskonale wie, że jest to dosyć brudne zajęcie. Oprócz względów estetycznych i higienicznych chodzi jednak także o niebezpieczne pylenie, które jest niezbyt polecane osobom z alergiami. Nierzadko dochodziło bowiem do reakcji alergicznych skórnych oraz oddechowych, dlatego też marker kredowy wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Marker taki z wyglądu zewnętrznego przypomina zwykły flamaster jednak różni się od niego wnętrzem. Otóż w środku zamiast pisaka jest po prostu kreda. Dzięki obudowie nie brudzi ona jednak rąk ani nie powoduje pylenia.

Jak używać markery kredowe?

Użytkowanie markera kredowego jest niezwykle wygodne i proste. Wystarczy po prostu pisać nim po tablicy czy innej przystosowanej powierzchni, a następnie można szybko usunąć wszelkie rysunki i napisy przy pomocy wilgotnej szmatki. Otóż mimo że marker kredowy ma w swojej nazwie hasło „marker” to wcale nie jest on tak trwały jak zwyczajne flamastry. Do pisania służy tu bowiem kreda, która nie różni się właściwościami od typowej kredy, a to oznacza, że można w prosty sposób ścierać ją z tablicy czy innej powierzchni. Jest to bardzo wygodne i atrakcyjne rozwiązanie, które przynosi liczne korzyści. Stąd też tego typu markery znaleźć można co raz częściej w wyposażeniu szkół, przedszkoli, a także w innych miejscach. Oczywiście zaglądając do wnętrza markera kredowego nie znajdziemy standardowej kredy, a z pozoru wyglądającą jak flamaster końcówkę. Jednak tajemnica tkwi tutaj w formie i nowoczesnej technologii. Otóż specjalny tusz kredowy umieszczony jest w markerze, a po nałożeniu na tablicę wygląda on identycznie jak kreda. Właściwości tuszu pozwalają na usuwanie go przy pomocy wody z różnych powierzchni.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here