studia inżynierskie

Obszar edukacji na uczelniach wyższych stale ulega zmianom i przekształceniom tak samo jak rynek pracy. To, co jednak się nie zmienia, to zapotrzebowanie na programistów. Nic dziwnego, że tak dużą popularnością cieszy się kierunek informatyka. Warszawa dzięki Wyższej Szkole Informatyki zapewnia studentom wstęp do wyjątkowo lukratywnych obszarów zatrudnienia. Dzięki ofercie edukacyjnej przygotowanej przez WWSI informatycy mają dostęp do studiów pierwszego i drugiego stopnia. Dostępne są także bardzo interesujące szkolenia dla osób prywatnych i firm.

Informatyka dla każdego

Kierunki informatyczne cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Aktualnie, jeżeli chodzi o obszar rozwoju technologicznego i przestrzenie najbardziej obiecujące zawodowo, to właśnie informatyka wciąż święci triumfy. Nie brakuje osób, które chcą rozwijać swoje pasje, ale są też tacy, którzy z czysto pragmatycznych względów chcą się po prostu przekwalifikować. A oferowane w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki studia inżynierskie są chyba najlepszą trampoliną do sukcesu zawodowego. Zaletą oferty edukacyjnej jest to, że studia są proponowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studenci mogą więc uczyć się na studiach dziennych, a także w trybie zaocznym. To drugie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które już podjęły zatrudnienie albo studia informatyczne mają być drugim kierunkiem realizowanym równolegle do studiów dziennych na innym kierunku.

Jakie są wymagania przyjęcia na studia inżynierskie?

Osoby, które chcą się dostać na studia, muszą się liczyć z tym, że kandydaci będą przyjmowani zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Ważna jest rejestracja online, a także złożenie wymaganych dokumentów. Należy także uiścić wymaganą opłatę. Inne warunki przyjęcia na studia to konieczność ukończenia szkoły średniej i zdany egzamin maturalny.

Z kolei osoby, które na maturze zdały fizykę, informatykę albo matematykę na więcej niż 75% w ramach poziomu rozszerzonego, mogą liczyć na zniżkę czesnego. Z tego powodu także dużą popularnością cieszy się właśnie kierunek informatyka Warszawa jest ceniona przez osoby chcące studiować informatykę właśnie dzięki WWSI. Program nauczania jest tu dobrze zoptymalizowany, a studenci mają dostępne liczne specjalizacje. Można wybrać inżynierię oprogramowania lub inżynierię Internetu, czy też bardzo popularną inżynierię baz danych. Dużym zainteresowaniem cieszy się także inżynieria sztucznej inteligencji i inżynieria sieci teleinformatycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here