Ile trzeba mieć procent żeby zdać CAE?

Ile trzeba mieć procent żeby zdać CAE?

CAE, czyli Certificate in Advanced English, jest jednym z najbardziej prestiżowych egzaminów języka angielskiego. Jest to certyfikat potwierdzający bardzo wysoki poziom znajomości języka angielskiego, na poziomie C1 według Skali Językowej Wspólnego Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Aby zdać CAE, trzeba osiągnąć odpowiedni wynik procentowy. W tym artykule omówimy, ile procent trzeba mieć, aby zdać CAE.

Wymagany procent do zaliczenia CAE

Wymagany procent do zaliczenia CAE może się różnić w zależności od konkretnej sesji egzaminacyjnej. Jednak ogólnie przyjmuje się, że aby zdać CAE, trzeba uzyskać co najmniej 60% punktów. Oznacza to, że na 100 możliwych punktów, trzeba zdobyć minimum 60.

Struktura egzaminu CAE

Egzamin CAE składa się z pięciu części:

1. Czytanie i użycie języka (Reading and Use of English)

W tej części egzaminu sprawdzana jest umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość gramatyki i słownictwa. Składa się z różnych zadań, takich jak uzupełnianie luk w tekście, przekształcanie zdań czy wybieranie odpowiednich słów.

2. Pisanie (Writing)

W części pisemnej egzaminu CAE, uczestnicy muszą napisać dwa teksty. Pierwszy to zazwyczaj list lub e-mail, a drugi to zazwyczaj artykuł, esej lub recenzja. Oceniane są umiejętności pisania, organizacji tekstu, poprawności gramatycznej i bogactwo słownictwa.

3. Używanie języka (Use of English)

W tej części egzaminu sprawdzane są umiejętności gramatyczne i leksykalne. Zadania obejmują różne ćwiczenia, takie jak uzupełnianie luk w zdaniach, przekształcanie zdań czy wybieranie odpowiednich słów.

4. Słuchanie (Listening)

W części słuchowej egzaminu CAE, uczestnicy muszą słuchać różnych nagrań i rozumieć ich treść. Należy odpowiedzieć na pytania dotyczące tych nagrań. Nagrania obejmują różne sytuacje, takie jak rozmowy, wywiady czy monologi.

5. Mówienie (Speaking)

W części ustnej egzaminu CAE, uczestnicy muszą rozmawiać na różne tematy z egzaminatorem i innym uczestnikiem egzaminu. Oceniane są umiejętności komunikacyjne, gramatyczne, leksykalne oraz płynność mówienia.

Jak przygotować się do egzaminu CAE?

Przygotowanie do egzaminu CAE wymaga systematycznego uczenia się i praktykowania różnych umiejętności językowych. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w przygotowaniu się do tego egzaminu:

1. Uczęszczaj na kursy językowe

Uczęszczanie na kursy językowe z doświadczonymi nauczycielami może pomóc Ci w doskonaleniu umiejętności językowych potrzebnych do zaliczenia CAE. Na zajęciach będziesz miał/a okazję praktykować czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie, a także zdobywać wiedzę na temat struktury egzaminu.

2. Ćwicz regularnie

Regularne ćwiczenie różnych umiejętności językowych jest kluczowe w przygotowaniu do egzaminu CAE. Możesz korzystać z podręczników, zeszytów ćwiczeń, aplikacji mobilnych lub innych materiałów dostępnych online. Pamiętaj, że im więcej ćwiczysz, tym lepiej opanujesz materiał.

3. Przeczytaj wiele tekstów

Czytanie różnych tekstów, takich jak artykuły, książki czy blogi, pomoże Ci wzbogacić słownictwo i poprawić umiejętność czytania ze zrozumieniem. Staraj się czytać różne gatunki literackie i teksty z różnych dziedzin, aby poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy.

4. Słuchaj nagrań w języku angielskim

Regularne słuchanie nagrań w języku angielskim pomoże Ci przyzwyczaić się do różnych akcentów i poprawić umiejętność rozumienia

Aby zdać egzamin CAE (Certificate in Advanced English), trzeba uzyskać co najmniej 60% punktów.

Link do strony: https://www.mamopotrafisz.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here