zarabianie bitcoin

Bitcoin to powstała pod koniec ubiegłej dekady kryptowaluta. Dziś jest jedną z najpopularniejszych oraz najdroższych. Coraz więcej inwestorów ale i zwykłych internautów zaczyna interesować się tematem Bitcoina. Ci bardziej odważniejsi widzą w tym idealny sposób na zainwestowanie pieniędzy i szybki zysk. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób szuka w internecie informacji o tym jak zdobyć Bitcoiny. Zarabianie Bitcoin nie jest jednak takie proste i zanim zaczniemy się tym interesować na poważnie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Zarabianie Bitcoin – Jak to się robi?

Raczej mało jest jeszcze pracodawców, którzy pensje wypłacaliby swoim pracownikom w kryptowalutach. Oczywiście można się z tym spotkać, zwłaszcza w branży IT, jednak jest to na tyle marginalna sytuacja że jeszcze będzie czas by o tym pisać artykuły.

Obecnie zarabianie Bitcoin polega albo na ich wydobywaniu (kopaniu) lub handlu na giełdzie kryptowalut. Oba sposoby wymagają sporych inwestycji oraz niemałej wiedzy. Dlatego raczej nie polecamy ich początkującym fanom kryptowalut.

Giełda kryptowalut

Zarabianie Bitcoin tym tym sposobem niewiele się różni od zarabiania na handlu tradycyjnymi walutami. Sposób polega na tym, żeby taniej kupić i drożej sprzedać. Z pozoru jest to łatwe, ale każdy kto kiedyś próbował takiego handlu wie że jest dokładnie odwrotnie. Aby z powodzeniem handlować walutami, zarówno tymi tradycyjnymi jaki i krypto, trzeba mieć dużą wiedzę o rynkach finansowych. Niezbędne jest prawidłowe interpretowanie wszystkich rynkowych sygnałów oraz newsów z branży finansowej.

Jeśli już zdobędziemy odpowiednią wiedzę to zauważymy jedną podstawową zaletę giełdy kryptowalut nad tradycyjnymi walutami. Są to różnice kursowe. Kryptowaluty potrafią z dnia na dzień zyskiwać lub tracić na wartości nawet kilkanaście procent. Dla osób obeznanych na rynku jest to niewątpliwa zaleta. Początkujący mogą przez to bardzo szybko stracić wartość całego swojego portfela.

Kopanie Bitcoin

Innym sposobem jest tzw. kopanie Bitcoinów. Jest to oczywiście umowna nazwa. Nikt niczego nie kopie. Mining (inna nazwa kopania Bitcoin) polega na używaniu sprzętu komputerowego, a raczej jego mocy obliczeniowej to wytworzenia ciągu liczb. Bitcoin to właśnie taki ciąg liczb zapisany na nośniku cyfrowym. Żeby jednak ta metoda była opłacalna potrzebny nam będzie naprawdę drogi sprzęt komputerowy. I nie mówimy tu o drogim komputerze służącym do grania w najnowsze gry. Są to całkowicie inne zestawy komputerowe składające się głównie z wielu najnowocześniejszych kart graficznych oraz profesjonalnego układu chłodzącego. Cena takich zestawów często dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy złotych i z pewnością nie jest to zabawa dla amatorów.

Jak widać w obu tych przypadkach aby zarobić jakieś Bitcoiny trzeba najpierw sporo zainwestować. Niestety czasy, gdy Bitcoiny można było łatwo zdobyć w internecie i czekać na wzrost ich kursu bezpowrotnie minęły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here