Prace wykonywane przez co najmniej 2 osoby

Niektóre prace są wyjątkowo niebezpieczne, takie, które powinny być wykonywane z asekuracją – prace wykonywane przez co najmniej 2 osoby.

Do takich należą:

 • w wykopach o większej głębokości niż 2 m,
 • przy budowie napowietrznych linii elektroenergetycznych, które są skrzyżowane z innymi pod napięciem albo na terenach trudno dostępnych i przy mostach, drogach wiaduktach,
 • prace wykonywane pod napięciem,
 • na statkach,
 • przy usuwaniu skutków wypadków,
 • prace w czynnych gazociągach,
 • prace związane z przewożeniem materiałów wybuchowych,
 • spawalnicze,
 • prace wymagające użycia otwartego źródła ognia,
 • w dołkach monterskich i studniach kablowych,
 • prace dotyczące konserwacji i naprawą dźwigów, żurawi wieżowych i wiele więcej.

Prace wykonywane przez co najmniej 2 osoby

Obowiązkiem pracodawcy jest wyznaczenie prac, przy którym zdrowie ludzkie może być zagrożone, które powinny być wykonywane przez większą ilość osób w celu asekuracji z uwzględnieniem: warunków pracy, występujących zagrożeń, ocena ryzyka zagrożenia zdrowia- czyli szanse na wystąpienie niepożądanych sytuacji przy wykonywanej pracy, wymagań bhp na poszczególnych stanowiskach oraz rodzaj wykonywanej pracy.

Prace wykonywane przez co najmniej 2 osobyPracownicy powinny też sami się pilnować, nie narażać się za bardzo, gdy nie ma takiej potrzeby, prosić o pomoc współpracowników, gdy to konieczne, a gdy sam widzi, że jego praca jest niebezpieczna a nie ma nikogo kto by mu pomagał upomnieć się o to. Warto stosować się do wszystkich zasad określonych przez pracodawcę, swoją prace wykonywać dokładnie. Obowiązkiem pracodawcy jest oczywiście przeanalizowanie wszystkiego, trzymanie się przepisów, panujących zasad bezpieczeństwa, zapewnić pracownikom organizacje stanowisk ich pracy, zapewnienie odpowiednich urządzeń i materiałów do pracy oraz usunięcie jak najwięcej możliwych czynników, które moją komuś zagrozić. Przy wyborze swojej pracy należy dokładnie się zastanowić czy na pewno jesteśmy gotowi na narażanie swojego życia dla pracy, czy na pewno umiemy wykonać dobrze dane zadania i co zrobimy w razie gdy nasze zdrowie ucierpi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here