Czego oczekujesz od pracy?

Wstajesz rano, wypijasz szybką kawę. Ogarniasz się i biegniesz do pracy. 8 godzin w pracy. I wracasz do domu. I tak dzień w dzień. Powielasz swoje zachowania właściwie bez zastanowienia. Robisz to, co musisz. Wsiadłeś do pociągu i jedziesz nim przed siebie, nie analizując tego, co dzieje się wokół. Obecnie, dla większości z nas, życie składa się z pracy. To właśnie w pracy spędzamy więcej czasu nie w domu. To praca zdominowała nasz czas. Zastanawiasz się czasem czego oczekujesz od pracy?

Czego oczekujesz od pracy?

Czego oczekujesz od pracy?Większość z nas, bez zastanowienia, odpowie: porządnych pieniędzy. Zgadzam się. Wszyscy pracujemy dla pieniędzy. To one są siłą sprawczą naszego codziennego, porannego wstawania i szaleńczej gonitwy dnia codziennego. To jednak nie wszystko. Mając kilka chwil wolnego, usiądź w ciszy i zastanów się czego oczekujesz od pracy?

Myślę, że bardzo ważna jest atmosfera miejsca, w którym spędzamy większość życia. Pracując w fajnej, przyjaznej atmosferze mamy zupełnie inne nastawienie do zwykłych codziennych zadań. Wstajemy rano z zupełnie innym nastawieniem. Często mimo zmęczenia, ciągłego bycia w niedoczasie, wstajemy chętnie i z uśmiechem idziemy do swoich zadań.

Kto kreuje atmosferę w pracy?

Przede wszystkim przełożony. Nie ma znaczenia czy pracujemy w korpo i nad nami jest jeden z kilkunastu kierowników, czy pracujemy w niewielkiej firmie, gdzie naszym przełożonym jest właściciel firmy. Szef musi umieć stworzyć przyjazną atmosferą. Musi umieć rozwiązywać konflikty. Przede wszystkim musi mieć umiejętność dostrzeżenia momentów kiedy trzeba trochę przycisnąć, a kiedy można pozwolić na wyluzowanie. Podstawą dobrej atmosfery w pracy jest równowaga. Umiejętność utrzymania odpowiedniego balansu między wysiłkiem, a umiejętnością utrzymania przyjacielskich stosunków w zespole.

Umiejętność podjęcia decyzji w kwestii czego potrzebujesz od pracy jest podstawą znalezienia pracy, która będzie spełniała twoje oczekiwania. Myślę więc, że jest to jedno z najważniejszych pytań jakie, należy sobie postawić podejmując pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here