Co motywuje w pracy

Praca to codzienność wielu ludzi na całym świecie. Praca w biurze, fizyczna, siedząca, w biegu, w ciągłych spotkaniach, spokojna czy napięta – jest wiele rodzajów pracy. Jaka jest najlepsza? Nie ma. Każdemu coś innego pasuje. Czy każdemu chce się pracować codziennie tak samo? Nie zawsze. Jednego dnia lepiej nam praca idzie, innego dużo gorzej.

Więc co motywuje w pracy?

Na pewno jednych pieniądze. Im lepsza wypłata co miesiąc tym większa swoboda, tym mniej stresu związanego z utrzymaniem siebie i rodziny, opłatami obowiązkowymi, wyżywieniem, ubraniem siebie, dzieci, bliskich. Jeśli można sobie pozwolić na wakacje raz na jakiś czas czy spontaniczny wyjazd co weekend tym lepiej. Z nową energią można wracać do codziennej pracy. Innych motywują ludzie.

Jeśli w pracy otaczają nas fajni współpracownicy, szef, lider zespołu, kierownik i inni, z którym spędzamy wiele godzin dziennie tym chętniej chodzimy do pracy. Wielu ludzi odchodzi z pracy jeśli środowisko jest toksyczne, a szef mało wyrozumiały i wymagający, a przy tym niezbyt miły. Co motywuje w pracy jeszcze? Wyzwania. Ciekawe, nowe zadania, trudności do pokonania każdego dnia, nowe sytuacje, w których trzeba sobie poradzić. Im więcej takich wyzwań tym lepiej, bo dużo się dzieje i można siebie sprawdzić na wielu płaszczyznach.

Kolejną motywacją może być rozwój

Co motywuje w pracySzkolenia wewnętrzne, nauka nowych rzeczy – to bardzo umacnia pozycję nie tylko w pracy, ale też na rynku. Pracownik, który się rozwija i chce się rozwijać to bardzo cenna osoba w każdej firmie. Każdy po jakimś czasie zaczyna czuć monotonię wykonywanych zadań na co dzień, dlatego jak uczy się nowych rzeczy to ma szansę na nowe projekty, zadania czy nawet awans.

W pracy mogą motywować nas też dodatkowe benefity i nagrody za pracę: dopłaty do przedszkola czy żłobka, multisport, opieka medyczna, lunche czy owoce w pracy, finansowanie szkoleń czy hobby. Każdy dodatkowy benefit sprawia, że życie po pracy i w trakcie pracy staje się nieco lepsze, urozmaicone, a także ułatwione. Dodatkowa opieka medyczna przydaje się nie tylko nam samym, ale też rodzinie, której można to zapewnić. Wspieranie czasu wolnego przez pracodawcę może też pozytywnie oddziaływać na pracownika i na jego produktywność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here